Strona główna Wydarzenia Świdnica Kino letnie na Rynku i pomoc dla Hani

Kino letnie na Rynku i pomoc dla Hani

0

Festiwal Filmowy Spektrum w ramach zapowiedzi nadchodzącej już 9. edycji wydarzenia zaprasza na pokazy plenerowe. W samym sercu Świdnicy wyświetlone zostaną trzy  pełne metraże z kina światowego. Pierwszy seans już w sobotę, 15 lipca. Wstęp bezpłatny. Pokazowi będzie towarzyszyła charytatywna sprzedaż ciast.

Sobota, 15 lipca godz. 21.30 — Arab Blues, reż. Manele Labidi (2019)

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia Arab Blues przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która wraca do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się, że jej zawód i styl życia nawet krewnym wydają się podejrzane. Niezależna, niezamężna Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W dżinsach i z papierosem w ustach przemierza ulice odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Słoneczna, pełna kolorów komedia Manele Labidi opowiada o konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Tunezja dochodzi do siebie po Arabskiej Wiośnie i jak nigdy wcześniej, potrzebuje zbiorowej terapii. A film przypomina, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej rewolty. I że najskuteczniejszą terapią bywa śmiech.

Podczas seansu Kina Letniego Spektrum, będzie można zakupić ciasto domowe i tym samym pomóc w zebraniu środków na leczenie i rehabilitację Hani Szczepary. Sprzedaż rusza o godzinie 21.00. Hania to 10-miesieczna mieszkanka Świdnicy, która urodziła się z tristomią 9 pary chromosomów i potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji oraz leków. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Poprzedni artykułDzisiaj nawet 35°C. Pomarańczowy alert IMGW. Jak chronić się przed upałem?
Następny artykułHistoryczny moment dla Aresztu Śledczego w Świdnicy – jednostka otrzymała sztandar [FOTO]