Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Weekend pod znakiem kolarskiej rywalizacji. Będą utrudnienia na drogach

Weekend pod znakiem kolarskiej rywalizacji. Będą utrudnienia na drogach

0

Przed nami IX edycja wyścigu „Szukamy następców Tadeusza Mytnika”. Podobnie jak w ubiegłym roku wyścig odbędzie się w formule dwudniowej. Będzie moc, sportowe emocje i mnóstwo dobrej zabawy. Kierowcy ostrzegani są z kolei o utrudnieniach na drogach oraz zmianach w organizacji ruchu.

Tegoroczna edycja wyścigu odbędzie się w dniach od 1 do 2 lipca. W sobotę, 1 lipca zawodnicy pojadą w doskonale znanej jeździe indywidualnej na czas. Start i meta zlokalizowane zostaną w Nowicach, a trasa przebiegać będzie przez Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice, Jaworzynę Śląską. Do pokonania będzie maks. 13 km. W niedzielę, 2 lipca zawodnicy wystartują wspólnie i będą musieli kilkukrotnie pokonać 10-kilometrowy odcinek na trasie Jaworzyna Śląska – Czechy – Pastuchów – Piotrowice Świdnickie – Jaworzyna Śląska. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej.

Tradycyjnie w wyścigu weźmie udział plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, m.in. Tadeusz Mytnik – srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu, Mieczysław Żelaznowski – trener Dolmelu Wrocław i takich zawodników jak śp. Ryszard Szurkowski, Józef Gawliczek – zwycięzca Tour de Pologne w 1966 r.

Organizatorzy przewidują też szereg atrakcji dla zawodników i kibiców, zarówno w Nowicach, jak i Jaworzynie Śląskiej. 1 lipca na terenie „Koziarni” w Nowicach nie zabraknie dmuchańców i strefy aktywności dla dzieci, strzelania z łuku, występów artystycznych, m.in. zespołu „Kalina” z Kalna. Będzie można także kupić pyszne smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nowic. 2 lipca na terenie Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” odbywać się będzie piknik rodzinny, od godz. 14.00 na dzieci czekać będą dmuchańce, strefa aktywności i występy artystyczne. Będzie także prowadzona zbiórka na rzecz Agatki Salamon.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska, Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” oraz Gmina Jaworzyna Śląska. W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”. – Moja pasja rodziła się tu, w Nowicach. Cieszę się bardzo, że po tylu latach się przydałem, jestem tutaj i że to wydarzenie nabrało takiego rozpędu. Warto promować kolarstwo i aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Kolarstwo uczy pokory – tłumaczy.

Wyścig będzie wiązał się z tymczasowymi utrudnieniami dla mieszkańców:

Organizatorzy proszą o nieparkowanie samochodów na ul. Świdnickiej w dniach 30 czerwca – 1 lipca. W najbliższą sobotę, 1 lipca, w związku z objazdami, nieczynny będzie także Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Natomiast, 2 lipca zamknięta będzie ul. Ogrodowa.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]
Następny artykułCzy istnieją ograniczenia dotyczące użytkowania podnośników koszowych w różnych warunkach pogodowych?