Jak zareagować, gdy ktoś mówi „mam raka”, „moja mama zachorowała”, „mój partner ma nowotwór”? Jak realnie pomóc? Co powiedzieć? Fundacja eRAKobiet zaprasza na bezpłatne warsztaty edukacyjne „Trauma w chorobie nowotworowej” już w czwartek, 15 czerwca o godz. 16.30 w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw w Świdnicy. Obowiązują na nie zapisy.

– Dowiedz się – jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak rozmawiać z osobą, którą dotknęła choroba, jak umiejętnie wspierać chorego. Warsztaty skierowane są do każdego, kto chce nauczyć się reagować na informacje dotyczące choroby i śmierci oraz tego, jak rozmawiać z chorą osobą, jakich zachowań i słów unikać – zapowiada świdnicka Fundacja eRAKobiet.
Spotkanie poprowadzą prezes Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej mgr Zenon Ukleja, a także psycholog, terapeuta mgr Ewa Suchecka.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują jednak na nie zapisy pod numerem telefonu: 693 772 105.

/oprac. AN/
/Materiały organizatora/








![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)