Strona główna Sport Sukces policjanta z Żarowa w triathlonie

Sukces policjanta z Żarowa w triathlonie

0

Policjant z komisariatu w Żarowie sierżant sztabowy Jakub Pasiewicz, startując na dystansie 1/8 IRONMAN zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Policji, a drugie miejsce w kategorii wiekowej M30 podczas Mistrzostw Polski Policjantów w Triathlonie. Zawody odbyły się nad zalewem Mietkowskim. W rywalizacji uczestniczyło blisko 200 zawodników z całego kraju.

W minioną sobotę (10.06.2023) w Mietkowie, w powiecie wrocławskim odbyły się indywidualne zawody „Triathlon Mietków” na dystansie 1/8 IRONMAN, podczas których rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów. Uczestniczył w nich między innymi sierżant sztabowy Jakub Pasiewicz -funkcjonariusz który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Żarowie.

Zmagania polegające na przepłynięciu 475 metrów, przejechaniu 22 kilometrów rowerem i przebiegnięciu 5 kilometrów ukończyło 190 zawodników, w tym 22 mundurowych. Reprezentant żarowskiego komisariatu, pokonał ten dystans w czasie 1 godziny 10 minut i 49 sekund, zajmując tym samym drugie miejsce kategorii wiekowej M30 oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Policji.

Dla sierżanta sztabowego Jakuba Pasiewicza nie był to pierwszy raz kiedy stał na podium, od wielu bowiem lat służbę łączy z pasją sportu.