Strona główna 112 Przed nami burzowa noc, możliwe wezbrania na rzekach. Synoptycy ostrzegają

Przed nami burzowa noc, możliwe wezbrania na rzekach. Synoptycy ostrzegają

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa dolnośląskiego pogodowe ostrzeżenie przed burzami, którym mogą towarzyszyć silne opady deszczu, a miejscami także gradu.

Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązywać będzie od godziny 23.00 w poniedziałek do godziny 4.00 we wtorek. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad – przekazano w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.

W związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało z kolei ostrzeżenie hydrologiczne dla całego Dolnego Śląska. – Na obszarach występowania opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych – poinformowano w ostrzeżeniu.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułEkologiczne korzyści używania papierowych toreb zakupowych
Następny artykułAnioły w religii chrześcijańskiej – co warto o nich wiedzieć?