Strona główna Polityka Prezydent Świdnicy wykluczona z dolnośląskiego ruchu samorządowego „Tak! Dla Polski”

Prezydent Świdnicy wykluczona z dolnośląskiego ruchu samorządowego „Tak! Dla Polski”

0

Za „publiczne okazanie wsparcia marszałkowi województwa dolnośląskiego Cezaremu Przybylskiemu i jego środowisku politycznemu” mające rozbijać jedność opozycji demokratycznej, a także za „sprzeniewierzenie się wartościom ruchu”, zarząd dolnośląskiego stowarzyszenia „Tak! Dla Polski” podjął decyzję o wykluczeniu z grona członków prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej oraz burmistrz Strzelina Doroty Pawnuk.

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podczas konferencji prasowej dotyczącej otwarcia filii Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (1 czerwca 2023)

W piątek wieczorem zarząd stowarzyszenia „Tak! Dla Polski – Dolny Śląsk”, na czele którego stoi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, wydał oświadczenie dotyczące wykluczenia dwóch członków organizacji – prezydent Świdnicy oraz burmistrz Strzelina, które dotychczas zasiadały w kilkunastoosobowym zarządzie samorządowego ruchu.

Zarząd Stowarzyszenia Tak! Dla Polski – Dolny Śląsk zdecydował o wykluczeniu z grona członków Stowarzyszenia Panią Dorotę Pawnuk oraz Panią Beatę Moskal-Słaniewską, ze względu na sprzeniewierzenie się wartościom naszego ruchu oraz działalność na jego szkodę. Publiczne okazanie wsparcia Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego Cezaremu Przybylskiemu i jego środowisku politycznemu jest działaniem rozbijającym jedność opozycji demokratycznej, która od miesięcy wyraża swój sprzeciw wobec działalności Zarządu Województwa Dolnośląskiego rządzonego przez koalicję Prawa i Sprawiedliwości i Bezpartyjnych Samorządowców – przekazano w oświadczeniu.

Mechanizmy władzy znane z polityki krajowej zostały przeniesione na nasze regionalne podwórko – zawłaszczenie władzy, uznaniowe rozdawnictwo pieniędzy publicznych oraz masowa propaganda, wymierzona w liderów opozycji, zostały do nas sprowadzone za pośrednictwem Cezarego Przybylskiego, który podjął decyzję o zaproszeniu PiS do współrządzenia województwem. Jest żyrantem władzy zarówno w regionie, jak i osobą wspierającą układ rządzący naszym krajem. Trwając w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością wyraża zgodę na antyeuropejską, szowinistyczną politykę i używanie symboliki nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz w kampanii wyborczej. Nie będzie zgody Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski na współpracę i próby wybielania kolaborantów Prawa i Sprawiedliwości. Toczymy walkę o wolną, demokratyczną Polskę – kto nie chce w tym pomagać, niech chociaż nie przeszkadza – dodano.

Dzień przed wydaniem oświadczenia ruchu „Tak! Dla Polski”, prezydent Świdnicy uczestniczyła wraz z marszałkiem Przybylskim w konferencji prasowej poświęconej otwarciu w mieście filii Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, która będzie zarządzać funduszami unijnymi na obszarze dawnego województwa wałbrzyskiego. Kilka miesięcy temu władze miasta oraz zarząd województwa porozumiały się w sprawie przeniesienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha do Świdnicy. Beata Moskal-Słaniewska znalazła się również w gronie ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli dolnośląskich samorządów, którzy podpisali się pod listem otwartym w obronie marszałka Przybylskiego i jego współpracowników. Podczas niedawnego posiedzenia sejmiku dolnośląskiego zarząd województwa nie uzyskał absolutorium oraz wotum zaufania wojewódzkich radnych.

/mn/

Poprzedni artykułSarsa i Poparzeni Kawą Trzy wystąpili na Dniach Świdnicy. Co dzisiaj w programie? [FOTO/VIDEO]
Następny artykułW sobotę świdniczanie zagrają o brąz [BĘDZIE LIVE]