Strona główna Kultura Piosenka poetycka na rozgrzewkę trzeciej edycji cyklu „Muzyka mi leży”

Piosenka poetycka na rozgrzewkę trzeciej edycji cyklu „Muzyka mi leży”

0

Już w najbliższy piątek Toxide i Hortus wystąpią w Świdnicy w ramach cyklu Muzyka Mi Leży. Natomiast jeszcze w czwartek, 29 czerwca rozgrzewkę zapewnią Pielesze. Udział w wydarzeniach na plenerowej scenie Klubu Łaźnia jest niebiletowany.

Pielesze – Muzyka Mi Leży 2021 (foto Jestem Maciek, robię zdjęcia)

Pielesze to duet kuzynów, którzy grają zlepek tego co najbardziej z rozrywki lubią, czyli bluesa, rocka, reggae, punka, jazzopodobnych, ale też piosenki aktorskiej/poetyckiej. W 2021 roku otwierali pierwszą edycję Muzyka Mi Leży. 29 czerwca wystąpią o 20.00 dla gości programu Zaproś Nas do Siebie realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Koncert będzie otwarty dla wszystkich chętnych widzów.

Natomiast już w piątek nastąpi właściwe otwarcie tegorocznego cyklu koncertów plenerowych, które na stałe wpisały się w letni program muzyczny Świdnicy. W tym roku na scenie Klubu Łaźnia na każdym z 5 wydarzeń będą się prezentować po 2 zespoły, dlatego też wydarzenia będą rozpoczynać się już o 19:00

30 czerwca jako pierwszy na scenie pojawi się Hortus – grają muzykę jaką kochają, na pograniczu hard rocka i heavy metalu. Odnaleźli się w 2019 roku i wtedy zaiskrzyło. W zeszłym roku wydali studyjną EP’kę i dużo koncertują bo głód tworzenia i adrenaliny podczas grania na żywo nigdy ich nie opuszczają.

Po nich na scenie pojawi się Toxide – zespół ciągłych przemian. Zaczynali jako rockowy kwartet z wokalistką a teraz grają jako metalowy kwintet z wokalistą. Ma być głośno, ma być mocno, ma być ogień, ma być metal – to ich założenia! Ukoją stargane nerwy i zagotują buntowniczą krew.

Świdnicki Ośrodek Kultury tworzy cykl Muzyka Mi Leży we współpracy z Klubem Łaźnia. Wśród kolejnych wykonawców zaplanowano Fanklub i Kminek (14 lipca), LoftY/ciiicho feat. Zuza Baum + Just Healer (28 lipca), Nullizmatyk + RaF band (18 sierpnia), konkurs wokalny Świdnickich Recenzji Muzycznych (26 sierpnia).

/komunikat: ŚOK, Bartosz Łabuda/

Poprzedni artykułGwałcili dzieci i produkowali dziecięcą pornografię. Jest wyrok dla pary pedofilów
Następny artykuł4 popularne sposoby na doładowanie telefonu