Strona główna Wydarzenia Strzegom Moc atrakcji podczas festynu rodzinnego w Strzegomiu

Moc atrakcji podczas festynu rodzinnego w Strzegomiu [FOTO]

0

Pod hasłem „Podziel się życiem” odbyła się XXIV edycja strzegomskiego Festynu Dziecięcego. Niedzielna impreza była wyjątkowa, ponieważ oprócz mnóstwa atrakcji, mieszkańcy mieli również możliwość uczestniczyć w sztafecie „Razem dla transplantologii”.

Podczas festynu organizatorzy zapewnili ogrom rozrywek. Konkursy i loterie z nagrodami, występy dzieci i młodzieży z gminnych szkół i przedszkoli oraz bardzo widowiskowych formacji tanecznych z Dzierżoniowa, Świdnicy i Jaworzyny Śląskiej, pokazy rycerskie i walk samurajskich, niespodzianki dla najmłodszych. Muzyczną gwiazdą wieczoru był Wojciech Gąssowski, który z niezwykłym poczuciem humoru bawił publiczność podczas koncertu.

Jak podkreślała Elżbieta Smyk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, celem odbywającego się po raz pierwszy biegu „Razem dla transplantologii” było szerzenie wiedzy na temat tego, jak stać się świadomym dawcą. Wśród uczestników wydarzenia znalazł się Robert Bartnicki, który 2 lata temu przeszedł transplantację serca.

Organizatorami festynu były Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu oraz Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej.

/mn/

fot. Anna Dulemba, Sebastian Tyniecki/Radio Sudety24

Poprzedni artykułJak działa ogrzewanie na podczerwień?
Następny artykułDiscopolo – najnowsze hity!