Strona główna 112 Kolejny dzień z burzowymi ostrzeżeniami. Wczoraj dolnośląscy strażacy interweniowali 64 razy

Kolejny dzień z burzowymi ostrzeżeniami. Wczoraj dolnośląscy strażacy interweniowali 64 razy

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla 14 powiatów województwa dolnośląskiego pogodowe ostrzeżenie przed burzami, którym mogą towarzyszyć silne opady deszczu, a miejscami także gradu.

fot. OSP Gniechowice

Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązywać będzie w sobotę, 10 czerwca od godziny 10.00 do 20.00. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad – przekazano w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, w związku z wczorajszymi burzami dolnośląscy strażacy odnotowali 64 zdarzenia, z czego 40 dotyczyło Wrocławia i powiatu wrocławskiego. W ich wyniku nikt nie został poszkodowany. – Interwencje Straży Pożarnej dotyczyły głównie lokalnych podtopień, zalanych piwnic ale też powalonych drzew i gałęzi drzew, zerwanej linii trakcyjnej we Wrocławiu czy np. konaru drzewa wiszącego na linii energetycznej średniego napięcia w m. Skokowa – wyliczają strażacy.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek
Następny artykułNowe przygody Indiany Jonesa. Finał kultowej serii wkrótce w kinach [KONKURS]