Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Jaworzyna Śląska. Zmiany w organizacji ruchu pod wiaduktem

Jaworzyna Śląska. Zmiany w organizacji ruchu pod wiaduktem

0

Od piątku, 2 czerwca częściowo otwarty został przejazd dla samochodów pod wiaduktem na ulicy Wolności w Jaworzynie Śląskiej. Od połowy kwietnia trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej, a na czas ich prowadzenia wyznaczony został objazd.

zdjęcie z rozpoczęcia prac na ulicy Wolności (11 kwietnia, fot. UM Jaworzyna Śląska)

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, zarządca drogi Nowy Jaworów – Żarów, od stycznia realizuje prace związane z przebudową ulic Wolności i 1 Maja w Jaworzynie Śląskiej. W ramach inwestycji zostanie m.in. usprawnione odprowadzanie deszczówki pod wiaduktem na ulicy Wolności, co zapobiegnie zalewaniu tego odcinka po intensywnych deszczach. Realizacja prac wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Od 11 kwietnia przejazd pod wiaduktem został zamknięty. Teraz wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.

Przejazd pozostanie zamknięty dla kierowców w godzinach od 7.00 do 17.00 w dni robocze i w godzinach od 7.00 do 15.00 w soboty. W pozostałych godzinach przejazd będzie otwarty. W czasie zamknięcia przejazdu kierowców wciąż obowiązują objazdy przez Bolesławice, Nowice, Piotrowice Świdnickie. Ruch pieszych odbywa się normalnie – informuje Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej.

Ostateczny termin całkowitego otwarcia wiaduktu wyznaczono na 12 czerwca.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułMłodzicy ŚKPR-u czwartą drużyną w Polsce!
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Grunwaldzki