Strona główna Sport Jeździectwo Holendrzy nowymi liderami w Pucharze Narodów

Holendrzy nowymi liderami w Pucharze Narodów

0

Reprezentacja Holandii po wymagającym czterogwiazdkowym crossie awansowała na pierwsze miejsce w Pucharze Narodów w WKKW, który jest rozgrywany podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Drugie miejsce zajmują Amerykanie, a trzecie Austriacy.

Po udanych występach na czworoboku mniej szczęścia mieli dziś prowadzący po ujeżdżeniu zawodnicy z Niemiec – upadek zaliczyła Vanessa Bölting, a Sophie Leube została wyeliminowana po trzech odmowach. Dodane do dorobku drużyny 2000 punktów karnych sprawiło, że aktualnie zajmują ósme, przedostanie miejsce.

Po dobrych przejazdach crossu na prowadzenie z trzeciego miejsca po ujeżdżeniu awansowała ekipa z Holandii (116,6), a zawodniczki Sanne De Jong na klaczy Enjoy oraz Janneke Boonzaaijer na ACSI Champ de Tailleur zajmują odpowiednio trzecią i czwartą lokatę w klasyfikacji indywidualnej. W ekipie startują także Merel Blom-Hulsman na Chinuk oraz Stephan Hazeleger na Gold Rush.

W klasyfikacji indywidualnej pozycję liderki obejmuje reprezentująca Austrię Lea Siegl na koniu van Helsing P – 33,3. Amazonka dotarła na metę crossu bez błędów na przeszkodach z zaledwie ośmiosekundowym spóźnieniem, o dziewięć sekund szybciej niż prowadząca po ujeżdżeniu Amerykanka Caroline Pamukcu na koniu Hsh Blake – 35,7, która obejmuje aktualnie drugą lokatę, a od Sanne De Jong dzieli ją zaledwie 0,1 punktu karnego przewagi.

– To była niezła zabawa, Van Helsing był w dobrym humorze i świetnie galopował. Były trudne momenty, nie był to na pewno łatwy cross. Czasami trzeba było zmienić rytm i wykonać dość ciasne zakręty, to było wymagające, ale jestem bardzo zadowolona z mojego konia i z tego, jak sobie z tym poradził. Jestem bardzo wdzięczna za to, co dla mnie robi na każdym crossie – skomentowała Lea Siegl.

W polskiej ekipie tylko Julia Gillmaier na klaczy Red Dream Princes ukończyła próbę terenową. Amazonka pojechała „na czysto” jednak ze znacznym przekroczeniem normy czasu, mimo to z wynikiem 52,2 awansowała na 17. lokatę z 28 po ujeżdżeniu. – Na crossie od początku do końca trzeba było utrzymać skupienie. Trudna była kombinacja na wodzie i zeskok i te dwa cornery były bardzo wymagające, ale Red bardzo dobrze sobie z nimi poradziła i jestem mega z niej zadowolona – powiedziała Julia Gillmaier po przejeździe.

W klasyfikacji 4*-L, najtrudniejszego konkursu rozgrywanego podczas zawodów, po wymagający crossie, pierwsze miejsce utrzymał Michael Jung na koniu Kilcandra Ocean Power – 44,7. Reprezentant Niemiec próbę terenową przejechał bez błędów na przeszkodach jednak z ponad półminutowym przekroczeniem normy czasu. Drugą pozycję obroniła Merel Blom-Hulsman na Vesuve d’Aveyron – 47,8. Na trzecią z siódmej pozycji po ujeżdżeniu awansowała Dunnka Mia Hastrup na Constantin M – 51,1.

W konkursie trzech długich gwiazdek na prowadzenie z drugiego miejsca po ujeżdżeniu przesunął się reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na koniu Dao de l’Ocean – 40,5. W „dwójce” na pozycję lidera po bezbłędnym przejeździe próby terenowej awansował Niemiec Andreas Dibowski na klaczy Lillet 3- 31,8. Polska para, Pola Waśniewska i Nimbus, z wynikiem 47,6, przesunęli się w tabeli punktowej z 12 na 4. pozycję.

Sobotnimi próbami terenowymi zakończyły się zmagania w klasie 3-S oraz konkursie dla młodych jeźdźców. W „trójce” zwyciężyła niemiecka amazonka Pia Leuwer na klaczy Cascada – 33,8 przed Szwedką Louise Romeike na koniu Caspian 15 – 34,1 i Michaelem Jungiem na koniu Ignatz H – 34,5. Trzygwiazdkowy konkurs dla młodych jeźdźców wygrał reprezentant Węgier Nicolas Müller na koniu Mandoble – 37,2, drugie miejsce zajęła Finka Nelli Pekkarinen na Avoca Alchemist – 59,3, a trzecie Polka Weronika Król na koniu Perez – 68,0.

W niedzielę próbami skokowymi zostaną wyłonieni zwycięzcy Pucharu Narodów. W programie pozasportowym zaplanowano sporo atrakcji dla widzów. Kaskaderzy z Apolinarski Group zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się Kaukazu dżygitówki – stylu, w którym jeździli niegdyś Kozacy. Dla miłośników psów przygotowano popisy sprawnościowe w pokazach agility w wykonaniu finalistów show „Mam Talent TVN”. Odbędą się także pokazy powożenia zaprzęgami konnymi w wykonaniu Młodzieżowej Kadry Narodowej.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Parking kosztuje 20 zł.

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułSpektakle pod gwiazdami. Zbliża się 25. edycja Festiwalu Teatru Otwartego [PROGRAM]
Następny artykułŚwidnickie lodowisko przejdzie modernizację. Wszystko w związku z planami otwarcia nowej klasy sportowej