Strona główna Wydarzenia Dobromierz Edward Hałdaś honorowym obywatelem Gminy Dobromierz

Edward Hałdaś honorowym obywatelem Gminy Dobromierz

0

Za szczególnie trwały i niepowtarzalny wkład w rozwój gminy Rada Gminy Dobromierz nadała Edwardowi Hałdasiowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobromierz.

fot. UG Dobromierz, Forest Bar

Edward Hałdaś, pasjonat i badacz historii, od 1991 roku jest właścicielem wieży widokowej w Dobromierzu. Wykorzystując własne środki finansowe dba o utrzymanie obiektu, remontuje go i udostępnia turystom. Wieża cieszy się dużym zainteresowaniem i stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. W 2018 roku został odznaczony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkiem”, nadaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

Od lat prowadzi poszukiwania materiałów historycznych na giełdach w kraju i za granicą oraz w archiwach państwowych. Uczestniczył w pracach nad odtworzeniem herbu Dobromierza wraz z historią jego powstania oraz uruchomieniem zegara na ratuszu w Dobromierzu.  Jako honorowy członek jury wspiera organizację konkursu wiedzy o Gminie Dobromierz.

Jest cenionym i szanowanym mieszkańcem gminy. Jego wiedza wielokrotnie była pomocna przy organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem służy pomocą i wsparciem przy opracowaniu publikacji historycznych o Gminie Dobromierz.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułKupujesz dom? Sprawdź, czy będzie cię stać na rachunki za ogrzewanie
Następny artykułZderzenie na Wrocławskiej. Jeden z kierujących trafił do szpitala [FOTO]