Strona główna Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na podyplomowe studia pedagogiczne?

Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na podyplomowe studia pedagogiczne?

0

Branża edukacyjna jest dość specyficzna. O ile absolwenci wielu innych kierunków mogą rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie od razu po ukończeniu studiów, tak osoby wiążące swoją przyszłość z zatrudnieniem w placówkach oświatowych bardzo często muszą zdobywać nowe umiejętności i wiedzę. Pomagają w tym podyplomowe studia pedagogiczne, które mogą mieć charakter doskonalący albo kwalifikacyjny, po którym otrzymujesz zawód i przypisany do niego specjalny kod zawodu. Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na podyplomówkę?

Zalety studiów pedagogicznych – dlaczego warto zapisać się na podyplomówkę?

Podyplomowe studia pedagogiczne to dla wielu osób sposób na zdobycie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania określanego zawodu, a dla innych szansa na zyskanie nowej wiedzy i umiejętności, które pomagają w zwiększeniu ich konkurencyjności na rynku pracy. Dużą zaletą studiów pedagogicznych jest fakt, że wiele dostępnych kierunków nie wymaga wcześniejszego przygotowania pedagogicznego. Jeżeli jednak pojawia się ono w wymaganiach rekrutacyjnych, to najlepsze placówki pozwalają słuchaczom na studiowanie dwóch (a nawet więcej) kierunków równolegle. Po zdobyciu świadectwa ukończenia podyplomówki możesz nie tylko starać się o pracę w wymarzonym zawodzie. Dzięki niemu masz także możliwość ubiegania się o awans albo podwyżkę.

Kierunki studiów pedagogicznych – czego nauczysz się na podyplomówce?

Wszystkie studia pedagogiczne mają program nauczania zgodny z wymaganiami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu masz pewność, że zdobyte na podyplomówce umiejętności umożliwią ci znalezienie pracy w wymarzonym zawodzie. To, czego się nauczysz w trakcie kilku semestrów, zależy wyłącznie od wybranego kierunku. Na liście podyplomowych studiów pedagogicznych znajdziesz między innymi bibliotekoznawstwo, doradztwo zawodowe, organizację i zarządzanie oświatą, metodykę nauczania, przygotowanie pedagogiczne dla psychologów, edukację i terapię osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej, pedagogikę korekcyjną, logopedię, terapię zajęciową, integrację sensoryczną czy nauczanie przedmiotu. A to dopiero początek długiej listy dostępnych kierunków podyplomowych.

Gdzie zapisać się na studia pedagogiczne?

Jeśli chcesz zapisać się na podyplomówkę, to możesz ukończyć studia pedagogiczne na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjna forma stacjonarna, która wymaga od ciebie dopasowania się do harmonogramu i regularnego dojeżdżania na uczelnię. Drugą propozycją są studia pedagogiczne online, czyli prowadzone przez internet, np. przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. W tym celu słuchacze otrzymują dostęp do platformy e-learningowej. Zamiast brać udział w zajęciach, mogą zapoznawać się z udostępnianymi materiałami w dowolnym miejscu i czasie. Co ciekawe, podyplomówka online jest również tańsza, a do tego obejmuje więcej konkretnych specjalizacji, w tym również tych z zakresu pedagogiki specjalnej, terapii, integracji sensorycznej czy psychologii.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBromelaina – funkcje, działanie, przeciwwskazania
Następny artykuł„Ósemka” na najwyższym stopniu podium [FOTO]