Strona główna Artykuł sponsorowany Bezprzewodowy światłowód w Świdnicy – rewolucja w dostępie do internetu dla firm...

Bezprzewodowy światłowód w Świdnicy – rewolucja w dostępie do internetu dla firm i instytucji

0

Świdnica to kolejne miasto na Dolnym Śląsku, które znalazło się w zasięgu innowacyjnego, bezprzewodowego światłowodu o nazwie AirFiber. Ultraszybki i niezawodny internet w Świdnicy otwiera przed tutejszymi przedsiębiorcami zupełnie nowe możliwości komunikacyjne.

Dostawcą przełomowej, bezprzewodowej technologii światłowodowej jest firma AirMAX Internet – operator z Opola, który od lat zapewnia dostęp do internetu klientom biznesowym i instytucjonalnym. Współpracuje z przedsiębiorstwami, spółkami kapitałowymi, instytucjami publicznymi i urzędami z całej Polski południowej. Cieszy się bardzo dużym zaufaniem klientów – warto poczytać o AirMAX Internet opinie. Jak dokładnie działa światłowód AirFiber? Czym różni się on od tradycyjnego łącza światłowodowego?

Tradycyjny internet światłowodowy – zalety i wady technologii

Internet światłowodowy to technologia przesyłu danych z wykorzystaniem specjalnych włókien szklanych lub plastikowych. Światłowody wyróżniają się zwiększoną przepustowością, umożliwiając transmisję bardzo dużej ilości danych z niespotykaną kiedyś prędkością. Jednak tradycyjny internet światłowodowy nie jest pozbawiony wad. Do największych słabości tej technologii zaliczyć można:

 • problematyczną i kosztowną instalację – trzeba pamiętać, że wdrożenie internetu światłowodowego wymaga znaczących inwestycji w infrastrukturę, często trzeba wykonać spore przekopy, co wiąże się z wjazdem ciężkich maszyn na firmową działkę oraz z wysokimi kosztami prac remontowo-budowlanych;
 • awaryjność przewodów – infrastruktura kablowa, czy to naziemna, czy poprowadzona pod ziemią, narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia; kable mogą zostać zerwane w trakcie silnych burz, zalane podczas obfitych deszczów, zniszczone przez koparki albo przegryzione przez zwierzęta;
 • wysoki poziom skomplikowania napraw – usuwanie awarii może zająć ekipom technicznym całe dnie, a nawet tygodnie, co dla wielu przedsiębiorstw wiąże się z ryzykiem przestojów, a tym samym ogromnych strat finansowo-wizerunkowych;
 • ryzyko nagłego odcięcia od sieci – także niejasna sytuacja prawna, dotycząca własności gruntów czy słupów, może doprowadzić do niespodziewanej i trwałej utraty łączności ze światem.

Bezprzewodowy światłowód AirFiber – technologia doskonała?

AirFiber, zamiast standardowej infrastruktury światłowodowej, wykorzystuje rewolucyjną technologię klatek radiowych. Rolę kabla światłowodowego pełni powietrze. Użytkownik AirFiber korzysta z transmisji danych z prędkością co najmniej 15 Gb – bez kosztownych we wdrożeniu i ciągle psujących się kabli. Jednak na ultraszybkości zalety bezprzewodowego światłowodu się nie kończą. Warto wspomnieć jeszcze o:

 • gigabitowych przepustowościach,
 • całodobowej dostępności usług,
 • bezawaryjności łącza,
 • całkowitej odporności na warunki atmosferyczne,
 • stałych adresach IP do dyspozycji klienta,
 • bardzo niskim PING-u,
 • błyskawicznym podłączeniu – operator deklaruje uruchomienie usługi w ciągu maksymalnie 48h od momentu zamówienia,
 • pełnym zasięgu w całej Świdnicy oraz w wielu miejscowościach ościennych,
 • konkurencyjnych cenach abonamentu,
 • umowie SLA, gwarantującej niezmienną jakość świadczonych usług,
 • uczciwych warunkach współpracy i możliwości ich negocjacji.

Przed podpisaniem umowy można skorzystać z bezpłatnego okresu testowego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWystawa MONET & Impresjoniści przedłużona do 9 lipca! Zanurz się w świecie obrazów
Następny artykułPolsko-ukraiński pokaz talentów. Klub Migranta świętował swoje pierwsze urodziny [FOTO]