Około godziny 9.00 czytelniczka portalu Swidnica24.pl zaalarmowała o prawdopodobnym skażeniu wody w stawie, znajdującym się na terenie Parku Centralnego w Świdnicy. Podejrzewała, że do zbiornika dostała się benzyna.

Interwencja została zgłoszona straży miejskiej. Patrol pojechał na miejsce. – Oceniając wizualnie, można przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że nie mamy tu do czynienia z substancją ropopochodną, a zakwitem glonów związanym z wysokimi temperaturami – mówi zastępca komendanta SM Edward Świątkowski.
Strażnicy zawiadomili Urząd Miejski i jak przekazuje zastępca komendanta, na miejsce ma przyjechać osoba odpowiedzialna za miejskie parki.
/red./
Zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę


![Koszmar w przejściu pod torami. Ledwo posprzątane, już tonie w śmieciach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-1-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Al.-Niepodleglosci-100x75.jpg)


![Zderzenie motoroweru ze śmieciarką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-zderzenie-smieciarki-i-motoroweru-2026.03.03-2-100x75.jpeg)

![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)