Strona główna Sport Jeździectwo Wyścig o Puchar Narodów trwa. Czwarty etap już w czerwcu w Strzegomiu

Wyścig o Puchar Narodów trwa. Czwarty etap już w czerwcu w Strzegomiu

0

Zmagania o Puchar Narodów w jeździeckim triatlonie już za miesiąc rozegrają się na hipodromie w Morawie podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Czy polska reprezentacja ponownie sięgnie po zwycięstwo?

Sezon Pucharu Narodów w WKKW wystartował w marcu we włoskim Montelibretti. Cykl rozrywany jest podczas ośmiu etapów w całej Europie. Aktualnie po dwóch konkursach z pucharowej serii w klasyfikacji ogólnej prowadzą Belgowie. W tym roku walka toczy się nie tylko o pucharowe punkty. Wysoka lokata w klasyfikacji całej serii, to dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji, szansa na awans na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

Podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials, rozstrzygnie się czwarta runda Pucharu Narodów. W Polsce będzie to najwyższa rangą rywalizacja we Wszechstronnym Konkursu Konia Wierzchowego, czyli w jeździeckim triatlonie, w którym zawodnicy zmagają się w trzech próbach: ujeżdżeniu, crossie oraz skokach przez przeszkody. Dla polskiej reprezentacji udział w strzegomskim etapie Pucharu Narodów przez ostatnie trzy lata z rzędu kończył miejscem na podium, a w ubiegłym roku biało-czerwoni, po raz pierwszy w historii sięgnęli po zwycięstwo.

W programie sportowym poza rozgrywką pucharową znalazło się aż dziewięć konkursów międzynarodowych o poziomie trudności od jednej do czterech gwiazdek, w tym konkursy dla wszystkich kategorii młodzieżowych. Swój udział zapowiedzieli reprezentanci potęg w WKKW – Wielka Brytania oraz po raz pierwszy w historii ekipa ze Stanów Zjednoczonych.

– W tym roku obchodzimy jubileuszową 20. edycję zawodów. W Strzegomiu czeka nas nie tylko emocjonujące widowisko sportowe. W programie mamy wiele atrakcji dla publiczności. Zapraszamy do wspólnego świętowania – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Niespodzianką będą bijące ostatnio rekordy popularności zawody Hobby Horse. Jest to nowa dyscyplina sportu, w której zawodnicy startują na „wierzchowcach” zbudowanych z głowy konia na drewnianym drążku, a zasady rywalizacji są inspirowane regulaminami z zawodów jeździeckich. Dwudniowy turniej, 24-25 czerwca, po raz pierwszy w Polsce rozegrany zostanie w konkurencji WKKW.

W programie także występy kaskaderów, którzy zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się z Kaukazu dżygitówki oraz popisy sprawnościowe psów w pokazach agility.

Zawody odbędą się w terminie od 22 do 25 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułÓsmoklasiści rozpoczęli egzaminy. Na początek mierzą się z językiem polskim [FOTO]
Następny artykułSkatepark’23. Wkrótce bezpłatne warsztaty nad świdnickim zalewem