Strona główna Wydarzenia Żarów Trwa rewitalizacja stawu miejskiego. Powstanie pomost i pływająca fontanna

Trwa rewitalizacja stawu miejskiego. Powstanie pomost i pływająca fontanna [FOTO]

0

Nowy chodnik, lampy oświetleniowe, przygotowane stanowiska dla wędkarzy i wytyczona linia brzegowa. Powoli zmienia się wygląd terenu przy stawie miejskim w Żarowie. Od kilku miesięcy prowadzone są tam prace w ramach rewitalizacji. Trwa właśnie kolejny etap tej inwestycji.

Zakres zaplanowanych inwestycji, które realizowane są w ramach rewitalizacji stawu, jest bardzo szeroki. Zakończyliśmy już budowę nowego chodnika oraz oświetlenia przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie. Kończymy także przygotowanie stanowisk dla wędkarzy, pojawiły się również schody przy wejściu na staw, a w tej chwili trwają prace przy budowie deptaka wraz z oświetleniem wzdłuż linii brzegowej. Teren przy stawie zostanie również wyposażony w nową infrastrukturę, z której będą mogli korzystać nasi mieszkańcy. Pojawią się nowe ławki, leżaki, stoliki do gry w szachy i atrakcyjne miejsce do zabawy dla najmłodszych. A chyba największą atrakcją zrewitalizowanego terenu będzie pływająca fontanna. Nie zabraknie też licznych nasadzeń krzewów, drzew i kwiatów. Miejsce to mocno się zazieleni. Na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych etapach tej inwestycji – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Wartość inwestycji, obejmującej również rewitalizację parku miejskiego w Żarowie, to ponad 5 mln 261 tys. złotych, z czego 4 mln 500 tys. złotych to dofinansowanie, które gmina Żarów pozyskała z rządowego Fundusz Polski Ład.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułLekkoatletyczna dominacja „szóstki” [FOTO]
Następny artykułW Świebodzicach znów zatańczą. II edycja Turnieju Tańca Nowoczesnego już w sobotę