Strona główna Sport Siatkówka Świdnickie siatkarki z powołaniem do kadr!

Świdnickie siatkarki z powołaniem do kadr!

0

Spore wyróżnienie spotkało w ostatnich dniach młode siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Biało-zielone zostały powołane do kadr wojewódzkich i brały udział w zgrupowaniach roczników 2008 i 2009 odbywających się Twardogórze. Jedna z naszych zawodniczek otrzymała także powołanie do biało-czerwonej kadry Polski!

Lena Jasińska (kapitan naszej drużyny młodziczek) została wyróżniona powołaniem na konsultację starszej kadry (rocznik 2008) oraz na Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich, który odbywał się w ostatnich dniach w Twardogórze. Swój ostatni etap przygotowań zakończony wyjazdem na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży rozpoczęła w ostatnią sobotę, 6 maja także kadra Dolnego Śląska młodziczek (rocznik 2009 i młodsze). Wśród powołanych znalazła się silna grupa MKS-u Polonia Świdnica: Maja Długołęcka, Lena Jasińska, Michalina Kozak, Zuzanna Matuszak, Inez Chmielewska i Natalia Skrzesińska. Trenerem kadry wojewódzkiej młodziczek jest Michał Tomiałowicz.

Lena Dąbrzalska, rozgrywająca naszych młodziczek otrzymała z kolei powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski w kategorii wiekowej U-15, które odbędzie siię w Policach od 14 do 20 maja. Jest to ogromne wyróżnienie dla Leny oraz dla całego świdnickiego klubu.

/MDvR, FOTO: MKS Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułZnamy zwycięzców kolejnej edycji memoriału
Następny artykułMarconi Duathlon Świdnica: Wystartują już po raz piąty! [BĘDĄ UTRUDNIENIA]