Strona główna Sport Świdniccy zawodnicy z triumfami na mistrzostwach Polski w sumo

Świdniccy zawodnicy z triumfami na mistrzostwach Polski w sumo [FOTO]

0

Spory sukces odnieśli zawodnicy UKS Judo Świdnica, którzy rywalizowali podczas Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów w Sumo. W prestiżowej imprezie, która odbyła się w minioną sobotę w hali sportowej na świdnickim Zawiszowie, wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z różnych regionów Polski.

Sumo, tradycyjny japoński sport walki, staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, a Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów były doskonałą okazja, aby bliżej poznać tę fascynującą dyscyplinę. W trakcie zawodów można było podziwiać widowiskowe starcia, pełne siły, techniki i ducha walki.

Podczas odbywających się w Świdnicy zawodów złote medale wywalczyli zawodnicy UKS Judo Świdnica. Wśród kobiet Urszula Janusz triumfowała w kategorii wagowej do 60 kg, natomiast wśród mężczyzn Stanisław Romanik zwyciężył w tej samej kategorii. Maja Korczak wywalczyła piąte miejsce w kategorii do 75 kg, a Adrian Heil zajął piąte miejsce w kategorii do 55 kg. Antoni Romanik zdobył siódme miejsce w kategorii do 60 kg. Klaudia Borowiec (50 kg) i Grzegorz Pawłowski (70 kg) również reprezentowali klub UKS Judo Świdnica, zajmując odpowiednio dziewiąte miejsce. Urszula Janusz miała dodatkowy powód do radości, ponieważ zdobyła drugi medal podczas tych mistrzostw. Razem z drużyną MKS Juvenia Wrocław wywalczyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w Sumo 2023.

/UKS Judo Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPolicjanci namierzyli poszukiwanego. „Interwencja pozwoliła na uratowanie jego życia”
Następny artykułMałe dzieła sztuki na modelarskich mistrzostwach. Najlepsi twórcy nagrodzeni [FOTO]