Strona główna 112 Pędzili przez Świdnicę i Tworzyjanów

Pędzili przez Świdnicę i Tworzyjanów

0

W trakcie trwającego długiego weekendu majowego policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

28 kwietnia 2023 roku w Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Około godziny 22.50 mundurowi zatrzymali 52-letniego kierującego samochodem osobowym marki Audi, który jechał z prędkością 104 km/h. Sprawca tego wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktami karnymi – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

1 maja w miejscowości Tworzyjanów na jeździe z nadmierną prędkością przyłapano kolejnego kierującego. – Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego około godziny 11.00 zatrzymali 46-latka, który kierując motocyklem marki Honda również znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, 46-latek jechał z prędkością 110 km/h. On również został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi – przywołuje Ząbek.

Ponadto obu kierowcom zatrzymano prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. – Na podstawie przepisów kodeksu drogowego policjanci zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku gdy prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium w okresie 72 godzin – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułUroczyście i tanecznym krokiem. Świdniczanie świętowali Dzień Flagi [FOTO/VIDEO]
Następny artykułOstatni dzień na rozliczenie PIT