Strona główna Sport Piłka ręczna Ostrowiec Świętokrzyski pokonany, w niedzielę decydujący bój o awans

Ostrowiec Świętokrzyski pokonany, w niedzielę decydujący bój o awans

0

W drugim swoim meczu na rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim turnieju półfinałowym Pucharu Polski ZPRP młodzicy ŚKPR-u Świdnica pokonali gospodarzy – KSZO Handball 33:25 (17:14) i przed niedzielnym meczem ze SKF KPR Sparta Oborniki mają wszystko we własnych rękach!

Świdniczanie prowadzili niemal przez całe spotkanie. Gospodarze wyszli na prowadzenie tylko raz – 7:6 w 11. minucie. Pierwszą połowę młode Szare Wilki zakończyły z zapasem trzech bramek (17:14), mimo iż otrzymali w tym okresie cztery kary i czterokrotnie obijali poprzeczkę bramki rywali. Po zmianie stron KSZO trzykrotnie zbliżył się na dystans dwóch trafień. Przełom nastąpił około trzydziestej minuty. Po serii trzech bramek zrobiło się 23:18 i od tego momentu świdniczanie w pełni kontrolowali sytuację i do końca spotkania powiększali przewagę, wygrywając ostatecznie 33:25.

W drugim sobotnim meczu Sparta Oborniki Wielkopolskie pokonała Kusego Kraków 30:28 (13:13) i po dwóch dniach turnieju sytuacja w tabeli jest tyle zagmatwana, co… jasna i klarowna. Wszystkie cztery drużyny mają na koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce, a to oznacza, że zwycięzcy niedzielnych spotkań awansują do Final Four. O 10.00 ŚKPR zagra ze Spartą, a o 12.00 KSZO z Kusym…

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ŚKPR Świdnica 25:33 (14:17)

ŚKPR: Anioł, Firlej – Czerwiński 8, Maksymowicz 7, Marek 7, Mitek 4, Bagiński 4, D. Błaszczyk 3, Ruszaj, Choiński/ J. Kocjan, Zisiadis, Szczygieł, Czapla

Poprzedni artykułFantastyczne emocje i znakomita frekwencja podczas zawodów Tiger Cup w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułMultitoole z możliwością znakowania – reklamowe narzędzia wielofunkcyjne dla Twojej firmy