Strona główna Sport Inne Nasze dziewczęta dały radę w Pisarzowicach

Nasze dziewczęta dały radę w Pisarzowicach

0

Podczas rozgrywanego w ostatnią niedzielę, 28 maja Dolnośląskiego Grand Prix w najmłodszej kategorii wiekowej – skrzatów, wśród blisko 40 dzieci wystąpiły dwie dziewczynki z Klubu UKS Radunia Tąpadła. Emilia Tomala oraz Hanna Paściak były w Pisarzowicach jednocześnie jedynymi reprezentantkami z terenu powiatu świdnickiego.

– Na pewno jesteśmy zadowoleni z występu obydwu dziewczynek. Regularne treningi których od początku roku zrobiliśmy już prawie 100, obecność na nich i zaangażowanie sprawiają, że możemy rywalizować jak równi z czołówką Dolnego Śląska. Szóste miejsce w zawodach zajęła 9-letnia Emilia Tomala, która musiała pokonać bardzo długą drogę do tej lokaty. Rok młodsza Hania Paściak, jednocześnie debiutująca na arenie wojewódzkiej, dzięki swojej dobrej grze uplasowała się ostatecznie na 13. lokacie. Przed nami dwie ostatnie oficjalne imprezy sezonu, mianowicie Mistrzostwa Polski LZS w dniach 16-18 czerwca, gdzie awans wywalczył nasz zawodnik Krzysztof Krajewski oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska Skrzatów (10 czerwca) z udziałem dwóch lub trzech naszych zawodniczek. W najbliższą sobotę, 3 czerwca zapraszamy z kolei do Tąpadła na organizowany wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy turniej „Powiat Świdnicki Table Tennis CUP 2023” – komentuje zadowolony trener UKS-u Radunia Tąpadła, Michał Drozd.

/MDvR/

Poprzedni artykułLen a sklep internetowy – czy warto kupować materiały do szycia w internecie?
Następny artykułFosforan amonu – najlepsze źródło fosforu dla Twoich roślin. Dlaczego warto go stosować?