Strona główna Wydarzenia Świdnica „Multicultural Day” w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych

„Multicultural Day” w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych [FOTO]

0

Co można zjeść w Meksyku? Quiz online o Japonii, czy kameralny posiłek jedzony na indyjskich poduszkach – to tylko kilka atrakcji, których można było doświadczyć podczas Dnia Międzykulturowego „Multiculti” w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

W wydarzeniu, które zorganizowano 29 maja brały udział kilkuosobowe drużyny z 12 klas. Uczniowie przedstawili w języku angielskim ciekawostki o Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Japonii, Chinach, Walii, Hiszpanii, Włoszech, Australii, Sudanie, Turcji oraz Irlandii. Konkurencja wśród uczestników była bardzo wyrównana. Uczniowie stworzyli mini filmy, quizy, tańczyli do muzyki, był nawet pokaz cheerleaderek. Wszyscy popisali się kreatywnością i stworzyli atmosferę wspaniałej zabawy.

Jury w składzie: Ewa Rudownik, Bożena Domagała, Łukasz Soboczyński, postanowiło przyznać przechodni puchar ZSHT „Multiculti” klasie 3g prezentującej Indie. II miejsce zdobyła klasa 3t opowiadając o Japonii i III miejsce 1h prezentująca kulturę, język i kuchnię Turcji. Jury oceniało również strój czy zgromadzone na stoiskach gadżety. Możliwość głosowania mieli również uczniowie i nauczyciele. Nagrodę publiczności zdobyła prezentacja poświęcona Indiom przygotowana przez klasę 3g, II miejsce uzyskała prezentacja dotycząca Chin (klasa 1t), a III miejsce ex aequo zdobyły prezentacje na temat Turcji (klasa 1h) i USA (klasa 3h).

/ZSHT Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRozdajemy prezenty na Dzień Dziecka! [KONKURS]
Następny artykułZderzenie na „trzydziestce piątce” pod Świebodzicami. Dwie osoby zostały ranne