Strona główna Kultura Kumulacja Recenzji Muzycznych na Dniach Świdnicy. Wystąpią Sarsa, Pokahontaz i lokalni artyści

Kumulacja Recenzji Muzycznych na Dniach Świdnicy. Wystąpią Sarsa, Pokahontaz i lokalni artyści

0

Sarsa i Pokahontaz to artyści, których będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend na Dniach Świdnicy. Pojawią się tam dzięki wyróżnionym recenzjom swoich płyt, które do konkursu organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury napisali lokalni fani. Ponadto wystąpią też świdniccy artyści zaangażowani w projekt muzyczny. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć m.in. covery Sanah, Sadowskiej i Makowieckiego.

Sarsa fot. ze strony www.kayax.pl

Recenzje Muzyczne to działanie, które od kilku lat angażuje świdnickich artystów i fanów muzyki we współpracę ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Premiery nagrań z ich udziałem oraz koncerty wskazanych przez nich wykonawców będą miały swoją kumulację na Dniach Świdnicy.

O płycie Sarsy tak pisała w 2020 roku Marzena Kania – Tytułowa piosenka, mimo że nosi tytuł ”Zakryj”, odkrywa wszystkie nasze najskrytsze emocje. Pozwala zrozumieć zakryty woalą poezji przekaz nie tylko tego utworu, ale całego albumu.

Natomiast rok wcześniej album Pokahontaz „Renesans” opisywał Igor Ryglowski Pokahontaz jest w formie. Płyta została wypełniona dobrymi tekstami i klimatycznymi bitami, o które ponownie zadbał Magiera. Choć nie zawierają one rewolucyjnych efektów, są niezwykle przyjemne dla wielbicieli rapu sięgającego korzeniami do lat 90-tych.

Świdnickie Recenzje Muzyczne to także działania z lokalnymi muzykami. W styczniu w sali teatralnej ŚOK odbył się kolejny koncert coverów a utwory zostały zarejestrowane dzień później w wersjach audio i wideo. Występ zostanie powtórzony na zbliżających się Dniach Świdnicy a efekty styczniowych nagrań od kilku dni można znaleźć na kanale youtube Świdnickiego Przeglądu Muzycznego.

Program Dni Świdnicy 2023 i poszczególnych koncertów można znaleźć – TUTAJ.

/oprac. AN/
/Komunikat – Bartosz Łabuda, ŚOK/

Poprzedni artykułPiknik rodzinny w Żarowie
Następny artykułNasi zawodnicy najlepsi we Wrocławiu