Strona główna Kultura Dajcie się porwać smoczej opowieści. Nowa książka dla dzieci

Dajcie się porwać smoczej opowieści. Nowa książka dla dzieci

0

Zamiast spełniać marzenie o spotkaniu smoków w Japonii, Matylda trafia na wakacje do ekscentrycznego dziadka. Jego dom okazuje się miejscem pełnym..smoczych śladów! A to dopiero początek pełnej przygód historii „Srebrnego smoka” Barbary Sadurskiej. Wyjątkowe ilustracje do książki stworzył Marcin Minor.

Dajcie się porwać smoczej opowieści!

Matylda ma dwanaście lat i wielkie marzenie. Chce pojechać do Japonii, żeby zobaczyć smoki. I kiedy jest już o krok od wyjazdu, plany nagle się zmieniają. Dziewczynka trafia na wakacje do dziadka: trochę dziwnego i tajemniczego, mieszkającego na równie dziwnej i tajemniczej wyspie. Na której jest jakoś… smoczo. W domu dziadka Matylda znajduje mnóstwo smoczych detali, a smoki zaczynają się też jej śnić. Na wyspie dzieją się niezrozumiałe rzeczy. Czuć, że nadciąga jakieś zagrożenie. Czego obawiają się mieszkający tu ludzie? I czy Matylda będzie mogła im pomóc?

Inteligentna, zabawna i wystarczająco tajemnicza, aby zatrzymać się na dłużej… i jeszcze dłużej. Taką książkę mogła napisać tylko Barbara Sadurska!

Czy jesteście gotowi, aby wypłynąć na nieznane wody?

— GEORGINA GRYBOŚ, Literackakavka.pl

Wciągająca opowieść, która rozbudza apetyt na więcej. Już nie mogę doczekać się kontynuacji!

— JULIUSZ POPARDOWSKI, 11 LAT

Zachęcam wszystkie dzieci do przeczytania tej niesamowitej opowieści.

— GABRIELA GRUCA, 10 LAT

Tę książkę przeczytałem jednym tchem. Jeśli lubicie smoki i przygody, ta historia jest dla Was!

— MAKSYMILIAN JASKÓLSKI, 9 LAT

Barbara Sadurska – prawniczka, pisarka, laureatka ważnych nagród literackich i scenariuszowych. Na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi zajęcia ze studentami w Studium Literacko-Artystycznym z pisania prozy fikcjonalnej.

Książka dostępna m.in. na stronie https://kulturalnysklep.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzyja zguba?
Następny artykułAnty-romanty czyli siła kobiet w III LO