Strona główna Sport Piłka ręczna Chłopcy ze srebrnym medalem dolnośląskich rozgrywek!

Chłopcy ze srebrnym medalem dolnośląskich rozgrywek!

0

Mamy drugi dolnośląski medal w tym sezonie. Po srebrze młodzików, srebro wywalczyli także chłopcy. Zespół ŚKPR I Świdnica trenerki Justyny Curyl zakończył rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Chłopców w piłce ręcznej ze znakomitym bilansem 14 zwycięstw i 2 porażek. W ostatnim meczu sezonu świdniczanie wysoko pokonali we własnej hali mistrza regionu Śląsk Wrocław 29:21 (10:9). Dla rywali była to pierwsza i jedyna porażka w rozgrywkach. Brąz wywalczył GOKiS Kąty Wrocławskie.

Spotkanie ze Śląskiem rozegrano w poniedziałek, 8 maja. Pierwsza połowa była wyrównana, ale i nerwowa. Oba zespoły popełniały sporo błędów. Minimalną zaliczkę miał ŚKOR (10:9). Drugą część lepiej rozpoczęli wrocławianie i wyszli na prowadzenie 14:12. Była 27. minuta… Kolejnych pięć to prawdziwa nawałnica młodych Szarych Wilków. Świetna gra bramkarza, błyskotliwa gra w ataku sprawiły, że w zaledwie pięć minut ŚKPR rzucił aż osiem bramek z rzędu i odskoczył na 20:14! Już do końca świdniczanie kontrolowali grę i wygrali ostatecznie 29:21!

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 29:21 (10:9)

ŚKPR: Wasilewicz, Grasiewcz –Stramek 9, Paluch 6, Bronikowski 6, Kozar 4, Sawicki 2, B. Miedziński 1, Kopeć 1, Włudyka, Ożóg, Banaś, Matlak, Kula, Suszycki, Sz. Kocjan

W sezonie 2022/2023 w zespole grali także: Kortas, Kasendra, Warachim, Szumowski.

Poprzedni artykułGwałcili i nagrywali dzieci, w tym własne. Świdnicki sąd wznawia proces
Następny artykułOd historii Śnieżki i jej kultowych czekoladek po koncert muzyki filmowej. Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na Noc Muzealną!