Strona główna Artykuł sponsorowany Cellulit – jak pielęgnować skórę w domu?

Cellulit – jak pielęgnować skórę w domu?

0

Szacuje się, że cellulit dotyka niemal 90% kobiet. Istnieje wiele metod walki z tym kosmetycznym defektem. Wśród nich znajduje się również pielęgnacja domowa. Czym jest cellulit oraz jakie domowe metody są przydatne w jego redukcji?

Czym jest cellulit

Cellulit i skórka pomarańczowa to inne określenia lipodystrofii typu kobiecego. To nic innego jak specyficzne pofałdowania oraz nieregularności występujące na skórze spowodowane nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej. Tworzy ona wówczas charakterystyczne grudki i zgrubienia pod skórą. Cellulit może występować niemal na każdym obszarze ciała, jednak najczęściej mamy z nim do czynienia na pośladkach, biodrach, udach, brzuchu oraz tylnej części ramion. Pojawia się zwykle w przypadku zaburzeń hormonalnych, podczas stosowania doustnej antykoncepcji, a także przez niską aktywność fizyczną i złe nawyki żywieniowe. Niezależnie jednak od przyczyny powstawania cellulitu poza zdrowym stylem życia istotna staje się również właściwa pielęgnacja obszarów nim dotkniętych. Warto zatem sięgnąć po odpowiednie kosmetyki na cellulit.

Celowana pielęgnacja

Aby właściwie zadbać o ciało z widocznym cellulitem, należy postawić na kilka kluczowych elementów pielęgnacyjnych, które wpłyną na kondycję skóry. Wymieniamy najważniejsze z nich.

Masaż

Nieocenionym działaniem charakteryzuje się masaż tych okolic. Zapewnia on przede wszystkim odpowiednią stymulację układu limfatycznego. Drenaż limfatyczny można wykonać poprzez masaż ciała z wykorzystaniem olejków lub też na sucho używając ku temu szczotki do masażu. Popularną metodą jest także zastosowanie bańki chińskiej. Działa ona na zasadzie pobudzenia mikrokrążenia, co sprzyja lepszemu dotlenieniu tkanek.

Złuszczanie

Wykorzystuje się również dobroczynne działanie peelingu, który poza złuszczeniem martwych komórek naskórka pozwoli na wykonanie masażu oraz poprawę mikrokrążenia skóry. Jednak aby czynności te były efektywne, należy przeprowadzać je regularnie. Optymalną częstotliwością jest złuszczanie skóry raz w tygodniu. Wykonany peeling jest także doskonałą metodą na przygotowanie skóry do działania aktywnych produktów kosmetycznych stosowanych w kolejnych krokach pielęgnacji. Ułatwia bowiem wnikanie substancji w głębsze warstwy skóry, a tym samym wyższą ich skuteczność.

Kosmetyki na cellulit

Metodą zmniejszenia widoczności cellulitu jest także aplikacja kosmetyków przeznaczonych na ten problem. Są to preparaty, które przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia skóry, usprawniające przepływ limfy oraz takie z zawartością surowców przeciwzapalnych jak wyciąg z kasztanowca, zielonej herbaty, arniki, miłorzębu japońskiego czy też bluszczu. Kosmetyki te charakteryzują się równie często występowaniem kofeiny, która może wpływać na proces spalania lipidów. Takie produkty kosmetyczne przyczyniają się również do intensywnego nawilżenia skóry. Skutkuje to poprawą jędrności i elastyczności naskórka, dzięki czemu cellulit staje się mniej widoczny. Preparaty o takim działaniu znajdziemy zarówno w postaci kremu, balsamu, jak i żelu czy serum. Różnią się one przede wszystkim zawartością substancji czynnych, jak i wskazaniami dotyczącymi miejsca ich aplikacji.

Kosmetyki na cellulit znajdziesz w ofercie sklepu internetowego topestetic pod następującym linkiem: https://www.topestetic.pl/cellulit

Kosmetyczne metody pielęgnacji skóry z cellulitem w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz zbilansowaną dietą mogą przynieść wspaniałe efekty wpływające na zmniejszenie widoczności cellulitu. Niezależnie jednak od tego, jak bardzo nasilony jest u nas ten problem, warto pamiętać, że cellulit dotyka niemal każdą kobietę. Ważne zatem, aby uświadomić sobie, że nie jest to wyznacznik atrakcyjności, a jedynie problem estetyczny skóry.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBHP szkolenie wstępne – dlaczego jest tak ważne?
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]