Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zawody na otwarcie pierwszej trasy dla miłośników kolarstwa górskiego

Zawody na otwarcie pierwszej trasy dla miłośników kolarstwa górskiego

0

32 kilometry liczy niedawno oznakowana pierwsza trasa rowerowej Strefy MTB Sudety w Gminie Świdnica. Amatorzy górskiej jazdy na otwarcie będą mogli ją przetestować i sprawdzić się w zawodach.

Zdjęcie wykonane podczas wyznaczania trasy

Długość pętli, która otrzymała oznaczenie – „Niebieska Świdnica” mierzy 32 km. Obejmuje odcinki głównie w obszarach administrowanych przez Nadleśnictwo Świdnica po istniejących drogach i ścieżkach leśnych oraz drogach dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych stanowiących własność Gminy Świdnica. Na trasie przejazdu zostały wykonane oznaczenia słupkami kierunkowymi w kolorze niebieskim.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na 20 maja. O godz. 10.00 na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej rozpocznie się inauguracja, której integralną częścią są zawody. Na uczestników czekają dwie trasy: „Luźne Koło” – 7 km i „Ostre Koło” – 32 km. Zapisy już są otwarte. Regulamin i wszelkie potrzebne informacje znajdują się na ultimasport.pl.

We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Stowarzyszeniem Strefa MTB Sudety gmina chce planować i wyznaczać kolejne odcinki, aby objąć jak największą cześć gminy Świdnica trasami rowerowymi Strefy MTB Sudety.

/opr. red./

Poprzedni artykułStyl i wygoda: jak wybrać idealną pościel męską
Następny artykułCzym jest płaszcz hydrolipidowy skóry i dlaczego warto go wzmacniać?