Za nami inauguracyjny pojedynek w ramach Retro Ligi – rozgrywek zrzeszających zespoły footballowe, które zakończyły swoją działalność z chwilą wybuchu II Wojny Światowej. W „derbach Lwowa” Pogoń (Retro Liga Żarów / Strzegom) podejmowała Lechję (Dzierżoniów).

Spotkanie odbyło się w niedzielę, 2 kwietnia na terenie żarowskiego obiektu. Gospodarze – Pogoń Lwów (Retro Liga Żarów) pokonali Lechję Lwów (Dzierżoniów) 2:1. Trafienia dla zwycięzców zaliczyli Janusz Kluba Tomasz Rudnik. Podczas przerwy prezes i trener retroligowej Pogoni, Adam Ciupiński wręczył nagrody zwycięzcom urodzinowego konkursu (Maja Łąg i Małgorzata Garbacz).

/MDvR/
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








