Strona główna Wydarzenia Świdnica Wkrótce wybory do Sejmiku Młodzieży Województwa Dolnośląskiego

Wkrótce wybory do Sejmiku Młodzieży Województwa Dolnośląskiego

0

Na czerwiec planowane są wybory do Sejmiku Młodzieży Województwa Dolnośląskiego. Rada, wyłoniona spośród Dolnoślązaków w wieku 15-21 lat, będzie ciałem doradczym dla dorosłego sejmiku w sprawach dotyczących młodych mieszkańców województwa.

O idei i harmonogramie wyborczym na zaproszenie radnego Jacka Iwancza w II LO z młodzieżą rozmawiali radny wojewódzki Stanisław Huskowski, który przewodniczył pracom nad statutem sejmiku młodzieżowego, oraz Piotra Maciaszek, wiceprzewodniczący aktualnie działającego w ramach projektu pn. Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

Powiat świdnicki ma zagwarantowane w sejmiku dwa mandaty. Mogą się o nie ubiegać kandydaci zgłoszeni przez samorząd uczniowski w szkole, młodzieżową radę gminy lub powiatu, organizację pozarządową, klub sportowy lub może zgłosić się sam po zebraniu minimum 30 podpisów. Wybory odbędą się w szkołach ponadpodstawowych, które zgłoszą swój udział do 30 kwietnia tego roku. W każdej szkole uczniowie będą głosowali na kandydatów z całego powiatu.

/opr. red./
fot II LO w Świdnicy

Poprzedni artykułÓsmoklasista Bartosz Rychel zgarnia nagrodę za nagrodą
Następny artykułKilkaset ofert pracy podczas świdnickich targów. „Dzisiaj to pracodawca szuka pracownika, a nie odwrotnie” [FOTO]