Strona główna Sport Piłka nożna Świdnickie piłkarki w półfinale mistrzostw Polski

Świdnickie piłkarki w półfinale mistrzostw Polski

0

W ostatni weekend w Żarowie odbył się ćwierćfinał mistrzostw Polski młodziczek w kategorii wiekowej U-13, w którym zespół Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica zmierzył się GKS-em Katowice, UKS-em SMS Łódź oraz Unią Opole.

W pierwszym meczu nasze dziewczęta pokonały mistrzynie województwa opolskiego 2:0 po bramkach Mai Wnęk oraz Mai Błaszczyk. Szczególnej urody było trafienie pierwszej z nich, która popisała się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Drugie spotkanie to konfrontacja z UKS-em SMS Łódź. Łodzianki przed tym meczem wiedziały, że grają o wszystko, ponieważ uległy już wcześniej drużynie z Katowic. Nasza wygrana w tej rywalizacji oznaczałaby zatem pewny awans, bez względu na wynik ostatniej kolejki. Nasze dziewczęta po zaciętej walce wyszarpały zwycięstwo w ostatniej minucie meczu, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mai Geisler, bardzo mocno z pierwszej piłki przymierzyła Daria Rurańska. W ostatnim meczu turnieju nasze zawodniczki uległy GKS-owi Katowice 0:2.

Jestem bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu i oczywiście awansu do kolejnego etapu. Wiedzieliśmy, że będzie to trudne zadanie, ale dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wykonały plan w 100%. Teraz podkręcamy jeszcze „śrubę” i ruszamy z przygotowaniami do półfinału mistrzostw Polski – ocenia trener Damian Błaszczyk.

MKS Polonia Świdnica – Unia Opole 2️:0️ (Maja Wnęk, Maja Błaszczyk)

MKS Polonia Świdnica – UKS SMS Łódź 1️:0️ (Daria Rurańska)

MKS Polonia Świdnica – GKS Katowice 0️:2

Skład: Emilia Wójcik, Julia Biliniewicz, Laura Pawelec, Jagoda Komisarczyk, Anna Jesionka, Maja Wnęk, Daria Rurańska, Maja Geisler, Kaja Kiliszewska, Julia Rychel, Maja Błaszczyk, Julia Błaszczyk, Maria Jakacka, Aleksandra Szmik.

/MDvR/

Poprzedni artykułWysprzątali szlaki turystyczne w Górach Sowich
Następny artykułPijany zniszczył 11 aut. Prokuratura stawia zarzuty i wnioskuje o tymczasowy areszt