Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka szkoła muzyczna otwiera drzwi i rozpoczyna rekrutację

Świdnicka szkoła muzyczna otwiera drzwi i rozpoczyna rekrutację

0

Rozpoczęła się już rekrutacja kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. Jak co roku zapraszamy do nas dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat, którym bliska jest muzyka. Zachęcamy gorąco do rozważenia możliwości wszechstronnego rozwoju, jakie daje kształcenie w naszej szkole poprzez indywidualną naukę gry na instrumencie, jak również poprzez muzykowanie w zespołach – podkreśla dyrektor Beta Bartko-Kozieł.


– Poza głównym celem kształcenia w szkole muzycznej, jakimi są nauka gry na instrumencie oraz nabywanie wiedzy o muzyce, jej rozumienie i przeżywanie, jest wiele jeszcze innych pozamuzycznych korzyści płynących z uprawiania muzyki, takich jak: wspomaganie rozwoju ogólnego i emocjonalnego, lepsza koncentracja, rozwój inteligencji, koordynacji ruchowej, uczenie systematyczności, wytrwałości, gospodarowania czasem i samodzielności. Ćwiczenie na instrumencie doskonale synchronizuje pracę ciała i umysłu, wyrabia także cierpliwość, wytrwałość, odwagę, odwagę oraz odporność na stres i zmęczenie, tak bardzo potrzebne dzieciom w dzisiejszych czasach – wylicza korzyści dyrektorka.

– Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty, który odbędzie się w dniu 24 kwietnia br. w godzinach 16.00- 19.00. Po specjalnym koncercie przygotowanym dla naszych kandydatów, który odbędzie się o godzinie 16.30 w auli szkoły, będzie można zwiedzić szkołę, zajrzeć do klas, gdzie odbywają się zajęcia oraz uzyskać niezbędne informacje dotyczące przebiegu kształcenia – dodaje Beata Bartko-Kozieł.

Więcej o szkole i rekrutacji na stronie psmswidnica.

/opr. red./
Zdjęcia PSM w Świdnicy

Poprzedni artykułGreckokatolicka Wielkanoc. Świętuje także Świdnica [FOTO]
Następny artykułWielki powrót święta muzyki bluesowej w regionie. Wśród gwiazd Nocna Zmiana Bluesa