Strona główna 112 Świdniccy policjanci przypominają o zabezpieczaniu ogródków działkowych przed złodziejami

Świdniccy policjanci przypominają o zabezpieczaniu ogródków działkowych przed złodziejami

0

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon porządkowania ogródków działkowych. Niestety w tym czasie uaktywniają się również złodzieje, którzy mogą wykorzystać nadarzającą się okazję i skraść rzeczy pozostawione bez opieki przez pochłoniętych pracą działkowiczów. Świdniccy policjanci zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności i właściwe zabezpieczenie swojego mienia.

Astronomiczna wiosna już zawitała, a więc czekają nas dłuższe i cieplejsze dni, to także czas kiedy częściej zaglądamy na swoje działki i ogrody. To pora wielkich porządków i przygotowania terenu do rekreacyjnego spędzania czasu w cieplejsze dni. Pamiętajmy jednak o właściwym zabezpieczaniu naszego mienia przed kradzieżą – wskazuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Wylicza następujące porady:

  • Zadbajmy, by nasza działka czy ogród nie były narażone na zniszczenie czy kradzież. Pamiętajmy, aby nie zostawiać w altankach czy pomieszczeniach gospodarczych przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Sprzęt elektryczny, elektroniczny, kuchenki czy butle gazowe powinniśmy za każdym razem przenosić w bardziej bezpieczne miejsce, np do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania.
  • Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne.
  • Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym.
  • Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto się z nimi skontaktować. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Oczywiście wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny danej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Komunardów
Następny artykułNietrzeźwa w męskiej toalecie, popijawa przed dworcem, mieszkańcy potrzebujący pomocy. Interwencje straży miejskiej