Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom odlicza do święta Konstytucji 3 Maja

Strzegom odlicza do święta Konstytucji 3 Maja

0

W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Znany jest już program strzegomskich obchodów majowego święta.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się od uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny, która odbędzie się w kościele Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel. W nabożeństwie, któremu przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Adam Bałabuch, weźmie udział Kompania Honorowa 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Po jej zakończeniu, na skwerze przy pomniku 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędzie się apel pamięci, podczas którego nastąpi złożenie wiązanek i zapalenie zniczy.

Następnie świętowanie przeniesie się na teren strzegomskiego Fortu Gaj, gdzie o godzinie 15.00 rozpocznie się piknik majowy, podczas którego na gości czekać będzie: wspólne grillowanie, prezentacja amatorskich grup artystycznych, strefa dla dzieci (gry i zabawy z animatorem, bezpłatny dmuchany plac zabaw), konkursy z nagrodami, a także koncert „Kiedy znów zakwitną białe bzy”.

Program:

  • godz. 10:30 – Kościół Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel: msza św. za Ojczyznę z udziałem ks. biskupa Adama Bałabucha oraz władz samorządowych,
  • godz. 11:50 – skwer przy pomniku 1050. rocznicy Chrztu Polski (skrzyżowanie ulic Świdnickiej i Kasztelańskiej): uroczysty apel pamięci i salwa honorowa,
  • godz. 15:00 – Piknik Majowy w Forcie Gaj,
  • godz. 16:00 – Fort Gaj: koncert „Kiedy znów zakwitną białe bzy” (Jacek Szymański – tenor, Dariusz S. Wójcik – bas, Rafał Lewandowski – fortepian).

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułDni Świdnicy w pierwszy weekend czerwca. Znany już program i pierwszy zespół
Następny artykułKolejny pijany kierowca zatrzymany