Strona główna Sport Piłka ręczna Skuteczność do poprawki, ŚKPR cały czas w dołku

Skuteczność do poprawki, ŚKPR cały czas w dołku

0

Dobra gra w defensywie i bramce nie wystarczyła do zdobycia punktów w starciu z Tęczą Kościan. Po dramatycznym meczu walki i błędów piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica ulegli rywalom 17:21 (8:9) w spotkaniu 23. kolejki I ligi. To czwarta porażka w piątym rozegranym ostatnio meczu Szarych Wilków.

To nie był dobry dzień podopiecznych Krzysztofa Terebuna. Przy skuteczności na poziomie niespełna 30 procent nie da się wygrać meczu, nawet pomimo więcej niż przyzwoitej postawie defensywy i bramkarzy. Skuteczność była zresztą zmorą obu zespołów. Bardzo niski wynik jest tego potwierdzeniem. Od pierwszych minut trwała zacięta walka, ale piłka rzadko znajdowała drogę do siatki. Początkowo prowadził ŚKPR – po kwadransie było 6:4, ale drugi kwadrans pierwszej połowy należał do Tęczy, która do przerwy zeszła z prowadzeniem 10:9. Po zmianie stron i trzech trafieniach z rzędu ŚKPR ponownie miał przewagę (12:11) w 37. minucie. Jeszcze w 51. minucie było 16:15, ale w końcówce świdniczanie zacięli się na amen i chociaż rywale też często się mylili, to jednak wyszarpali zwycięstwo 21:17. Najlepszymi zawodnikami meczu uznano: Dawida Pęczara (ŚKPR) i golkipera Adama Noskowiaka (Tęcza). Szkoda straconych punktów. W sobotni wieczór Szare Wilki przegrały w dużej mierze z własnymi słabościami. Nie pozostaje nic innego, jak najszybciej zapomnieć o tym występie, zakasać rękawy i zrehabilitować się w kolejnym spotkaniu – 7 maja w Wolsztynie. Za tydzień w rozgrywkach będzie przerwa.

ŚKPR Świdnica – Tęcza Folplast Kościan 17:21 (9:10)

Przebieg meczu: 5 min 2:1, 10 min 3:3, 15 min 6:5, 20 min 7:8, 25 min 8:9, 30 min 9:10, 35 min 11:11, 40 min 12:12, 45 min 13:13, 50 min 15:14, 55 min 17:18, 60 min 17:21

ŚKPR: Mirga, Shupyk – Pęczar 5, Rdko 4, Etel 3, Zelek 1, Dobrzański 1, Griman 1, Wołodkiewicz 1, Pierzak 1, Ingram, Bal, Galik

Karne: ŚKPR 2/2, Tęcza 0/0

Kary: ŚKPR 6 minut, Tęcza 8 minut

23. kolejka (22.04)

Siódemka Miedź Huras Legnica – EUCO UKS Dziewiątka Legnica 29:19 (12:7)

Real Astromal Leszno – Wolsztyniak Wolsztyn 26:20 (16:9)

Trójka Nowa Sól – GOKiS Kąty Wrocławskie 26:29 (14:13)

SPR Gorzyce Wielkie – Grunwald Poznań 23:23 (11:12) k. 7:8

ZEW Świebodzin – Bór Joynext Oborniki Śląskie 32:30 (14:15)

Olimp Grodków – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra 24:19 (11:11)

Poprzedni artykułKto wygrał nowy album o katedrze świdnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułCoraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć, została ostatnia pętla…