22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym prowadzenia akcji zbierania śmieci. Już dzień wcześniej do takich działań licznie włączyły się dzieci i młodzież ze Świdnicy oraz powiatu świdnickiego.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy sprzątała odcinek zieleni przy rzece Bystrzycy.
W swoje ręce dobro planety wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz „pierwszaki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy:
Do akcji ruszyły również przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Radosny Delfinek” w Świdnicy, które sprzątały Park Młodzieżowy:
O sąsiedztwo zadbały podopieczni z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy:
Swój przedszkolny ogród uporządkowały maluchy z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy:
Podopieczni Publicznego Przedszkola w Marcinowicach posprzątali sąsiedztwo swojej placówki:
/opr. mn/



![Pożar w zakładzie lakierniczym w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-lakiernia-100x75.jpg)


![Dwóch nowych policjantów złożyło ślubowanie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/nowi-policjanci-KPP-Swidnica-2025.12.02-4-100x75.jpg)


![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)