Strona główna Artykuł sponsorowany Rowerowa Majówka – spędź aktywnie długi weekend majowy

Rowerowa Majówka – spędź aktywnie długi weekend majowy

0

Dolny Śląsk to niezwykle malowniczy rejon Polski, który obfituje w tajemnicze i ciekawe okolice. Otoczony czterema pasmami górskimi: Gór Sowich, Wałbrzyskich, Kamiennych oraz Suchych gwarantuje niezapomniane chwile. To świetne miejsce zarówno do aktywności fizycznej, jak i odpoczynku. Weekend majowy jest doskonałą okazją, aby połączyć ruch z przebywaniem na świeżym powietrzu. Warto zatem rozważyć udział w wydarzeniu, jakim jest Rowerowa Majówka w Aglomeracji Wałbrzyskiej. To świetny sposób, aby aktywnie spędzić wolny czas.

Majówka 2023 

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. To zarówno przedsmak wakacyjnego urlopu oraz odpoczynku, jak i świetna okazja, aby spędzić wiosenne chwile na łonie natury. Dłuższe słoneczne dni napawają pozytywnym nastawieniem i optymistycznym spojrzeniem na świat. To świetny moment, aby wyjechać poza miasto, aktywnie odpocząć czy spędzić wspólne chwile w gronie rodzinnym lub przyjaciół. W 2023 roku kalendarz jest dla nas bardzo łaskawy. 1 maja przypada w poniedziałek, 3 zaś w środę. Wystarczy jeden dzień urlopu, by móc cieszyć się nawet 5 wolnymi dniami. Dla osób mających możliwość wydłużenia urlopu, to szansa na 9-dniowy odpoczynek.

Długi weekend majowy to świetna okazja, aby odpocząć i zregenerować siły. To również idealny sposób na połączenie aktywności fizycznej z relaksem na łonie natury. Warto zatem zdecydować się na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i czerpanie ogromu przyjemności. Weekend majowy sprzyja rekreacji w towarzystwie pięknej przyrody i świecącego słońca. To idealny czas, aby oderwać się od codziennych spraw i obowiązków. Właśnie dlatego warto postawić na aktywnie spędzone chwile. Jazda na rowerze to świetny sposób, aby urozmaicić weekendowy odpoczynek z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Niewątpliwie dostarczy to niezapomnianych wrażeń i zapewni świetną przygodę. Na terenie gmin: Wałbrzych, Głuszyca, Walim oraz Jedlina-Zdrój znajdują się świetnie przygotowane i różnorodne trasy rowerowe o różnej długości i skali trudności. Dodatkowo można skorzystać z licznych atrakcji turystycznych, poznać tajemnicze zabytki czy spędzić czas w miejscach do aktywnego wypoczynku. Warto zatem cieszyć się tutejszą scenerią i odkrywać nowe, ciekawe zakątki, jeżdżąc na rowerze.

Rowerowa Majówka w Aglomeracji Wałbrzyskiej

Rowerowa Majówka, która odbędzie się 6 maja 2023 r., to świetna okazja, aby aktywnie spędzić wolny czas. Ruch jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, ponadto udział w wydarzeniu gwarantuje przepiękne widoki oraz niezapomniane przeżycia. To również świetna okazja, by móc sprawdzić własne siły i możliwości. Jazda na rowerze idealnie łączy ruch z przebywaniem na łonie natury, ponadto wzmacnia mięśnie i spala tkankę tłuszczową. Rowerowa Majówka w Aglomeracji Wałbrzyskiej to doskonała okazja, aby połączyć odpoczynek z aktywnością fizyczną. Trasa biegnie przez 4 malownicze gminy tj.: Wałbrzych, Głuszyca, Walim oraz Jedlina-Zdrój.

START: godzina 10:00

Wałbrzych:

  • Stara Kopalnia (ul. Wysockiego 29)
  • Siłownia terenowa przy kościele Piotra i Pawła (Aleja Podwale, Podzamcze)

Głuszyca:

  • Urząd Miejski (ul. Parkowa 9)

Jedlina-Zdrój:

  • Resort Jedlinka (ul. Zamkowa 2)

Walim:

  • Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Boczna 8A)

META: Active Jedlina (ul. Kłodzka/Sportowa w Jedlinie Zdroju)

Na uczestników Rowerowej Majówki czeka moc atrakcji oraz nagrody. Najważniejszą z nich jest rower MTB. Dodatkowo na uczestników z każdej gminy czeka również 5 nagród o łącznej wartości 1000 zł.

Chcesz być na bieżąco? Sprawdzaj aktualności na stronie https://ckjedlina.pl/.

Najważniejsze informacje dla uczestników

Wyprawa na terenie gmin Wałbrzych, Głuszyca, Walim oraz Jedlina-Zdrój to wspaniała przygoda, która z pewnością dostarczy niezapomnianych chwil. Trasa przebiega zarówno po ścieżkach rowerowych, jak i po ulicach z ruchem drogowym. Na starcie każdy z uczestników zapisuje się na liście (zapisy od 9:30 w miejscach startów), dzięki czemu będzie mógł ubiegać się o nagrodę główną – roweru MTB oraz 5 nagród dodatkowych. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w „Rowerowej Majówce w Aglomeracji Wałbrzyskiej” jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Po dokonaniu zapisu każdy z uczestników otrzyma swój indywidualny numer startowy. Na miejscu dostępne będą punkty gastronomiczne, a czas umilać będzie muzyka grana ze sceny. Najmłodsi będą mogli skorzystać z różnych gier i zabaw. Moc atrakcji i niezapomnianych chwil – gwarantowane!

Rowerowa Majówka w Aglomeracji Wałbrzyskiej to świetne wydarzenie, które sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Połączenie ruchu z przyjemnością to zdecydowanie najlepszy sposób na spędzenie weekendu majowego – warto zatem przygotować swój jednoślad.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułHistoria sportu (i nie tylko) na starych proporczykach
Następny artykułUpojony obcokrajowiec, „leniwy” kierowca i niezdrowa rekreacja. Interwencje straży miejskiej