Szczególną ostrożność kierowcy powinny zachować na dwóch odcinkach ulic w Świdnicy. Pamiętająca jeszcze przedwojenne czasy nawierzchnia z kostki na ul. Parkowej zaczęła się zapadać. Podobnie jest na fragmencie ul. Sikorskiego.
Zapadniętą kostkę na ul. Parkowej, pomiędzy ul. Saperów i Gdyńską, oznaczono pachołkami:
Pierwsze oznaki zapadania się kostki widać także na ul. Sikorskiego (pomiedzy ul. Poznańską i Słowackiego), a dodatkowym problemem są pozostałości po pracach Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji:
O przyczynę uszkodzeń jezdni na obu ulicach oraz terminy wykonania prac naprawczych zapytaliśmy Urząd Miejski. Po uzyskaniu odpowiedzi wrócimy do tematu.
/red./
Sprostowanie, nadesłane przez ŚPWiK:
Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Świdnicy Sp. z o.o. nie było wykonawcą inwestycji na ul. Sikorskiego. Widoczne na zdjęciach towarzyszących artykułowi rury koloru żółtego, to rury gazownicze a nasza spółka nie zajmuje się budową sieci gazowniczych.
Dodatkowo mogę poinformować, że przyczyną zapadania się fragmentów jezdni ul. Parkowej jest zły stan kanału sanitarnego zbudowanego w latach trzydziestych ubiegłego stulecia i zaprojektowanego z myślą o obsłudze jedynie koszar. Z inspekcji telewizyjnej wiemy również, że na wysokości posesji o numerze 22 doszło do uszkodzenia w wyniku prowadzonych niedawno prac nad rozbudową sieci gazowniczej.
Dokonujemy tam doraźnych napraw, a Miasto Świdnica jest na etapie sporządzania dokumentacji projektowej, która obejmie również budowę nowej kanalizacji w tym rejonie.


![Józefa Trzepla świętowała 105. urodziny. Jubilatkę odwiedziła delegacja z lokalnej szkoły [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/105-urodziny-Jozefy-Trzepli-2026.03-0-238x178.jpg)
![Mieszkańcy ewakuowani, ulatniał się gaz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Okrezna-gaz-1-100x75.jpg)
![Wypadek na łączniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzwon-lacznik-2-100x75.jpg)
![Zderzyli się na Zamenhofa w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-100x75.jpg)
![Nowy oznakowany radiowóz dla świdnickiej drogówki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/nowy-radiowoz-WRD-2026.03.10-5-100x75.jpg)

![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)