Strona główna Sport Piłka ręczna Nasza ekipa w najlepszej szesnastce w kraju!

Nasza ekipa w najlepszej szesnastce w kraju!

0

Zadanie wykonane! Na rozgrywanym w Płocku turnieju 1/16 finału Pucharu Polski ZPRP młodzików zespół Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej z dwoma zwycięstwami na koncie zajął drugie miejsce i wraz z Wisłą Plock zapewnił sobie awans do ćwierćfinału!

Turniej odbył się od piątku 30 marca do niedzieli, 1 kwietnia. W pierwszym dniu nasz zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Terebuna zmierzył się z gospodarzami z Płocka. Po zaciętym meczu minimalnie lepsi okazali się rywale, wygrywając w samej końcówce 26:24. Szare Wilki zagrały jednak dobre spotkanie – po nieco nerwowym początku cały czas goniły wynik. Odrobiły pięć bramek straty i na półtorej minuty przed końcem na tablicy wyników był remis 24:24.

W sobotę ŚKPR musiał stawić czoła mistrzowi Podlasia – UKS 50 Białystok, który w piątek nadspodziewanie gładko i wysoko pokonał zespół z Piotrkowa. Ewentualna porażka w tym meczu zamknęłaby szansę na jedno z dwóch pierwszych miejsc w turnieju i awans do kolejnej rundy. Nie było jednak mowy o takim scenariuszu. Od pierwszych minut ŚKPR narzucił szalone tempo i już do przerwy wypracował aż 15 bramek przewagi. Druga część to już spokojniejsza gra i pełna kontrola wydarzeń. Niewiele brakło, a na liczniku pojawiłby się 50 zdobytych trafień! Końcowy wynik to 49:27.

W niedzielę świdniczanie zagrali z mającą na swoim koncie dwie porażki ekipą Piotrkowianina. Nasz zespół pewnie wygrał to spotkanie 37:18 i mógł rozpocząć fetowanie awansu do grona szesnastu najlepszych zespołów w Polsce. Radość była olbrzymia, tym bardziej, że młode Szare Wilki przez trzy dni mogły liczyć na doping grupy swoich najwierniejszych kibiców.

Plan minimum wykonany. W pierwszym meczu chcieliśmy powalczyć też o wygraną z Płockiem, ale nie wyszło. Teraz czekamy na rywali w ćwierćfinale – podsumował turniej trener Krzysztof Terebun.

Gdzie ŚKPR pojedzie na ćwierćfinał? Najprawdopodobniej do Zamościa. Od 5 do 7 maja rywalami ŚKPR-u będą tam miejscowa Padwa oraz Vive Kielce i Nielba Wagrowiec.

Wisła Płock – ŚKPR Świdnica 26:24 (13:9)

ŚKPR: Anioł – Marek 7, Czerwiński 6, Maksymowicz 4, Mitek 3, Bagiński 3, Ruszaj 1, D. Błaszczyk, Choiński, Czapla/ Firlej, J. Kocjan, Zisiadis, Szczygieł

ŚKPR Świdnica – UKS 50 Białystok 49:32 (27:12)

ŚKPR: Anioł, Firlej – Czerwiński 11, Mitek 7, Maksymowicz 7, Marek 7, Szczygieł 5, Choiński 3, Ruszaj 3, D. Błaszczyk 3, J. Kocjan 2, Bagiński 1, Zisiadis, Czapla

ŚKPR Świdnica – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:18 (23:11)

ŚKPR: Anioł, Firlej – Maksymowicz 8, Bagiński 5, Marek 5, Choiński 4, Mitek 3, D. Błaszczyk 3, J. Kocjan 2, Szczygieł 2, Czerwiński 2, Czapla 2, Ruszaj 1, Zisadis

Komplet wyników:
UKS 50 Białystok – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 48:25 (23:15)
Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 40:13 (16:5)
Wisła Płock – UKS 50 Białystok 58:27 (27:9)

Klasyfikacja końcowa:
1. Wisła Płock – 3 – 9 – 124:64
2. ŚKPR Świdnica – 3 – 6 – 110:76
3. UKS Białystok – 3 – 3 – 107:132
4. Piotrkowianin – 3 – 0 – 56:125

Poprzedni artykułNiemka wygrywa, Polka na trzecim stopniu podium [WYNIKI]
Następny artykułSzczęśliwa trzynastka i frekwencyjny rekord imprezy [FOTO/VIDEO/WYNIKI]