Strona główna 112 Kierował pod wpływem narkotyków

Kierował pod wpływem narkotyków

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 29-letniego kierującego, u którego wstępne badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

17 kwietnia funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki VW. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu, ponieważ nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. Po zatrzymaniu okazało się, że 29-letni kierowca jest trzeźwy. Mężczyzna w trakcie interwencji był bardzo pobudzony i nerwowy. 29-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWykonajmy pierwszy krok w kierunku marzeń o szczeblu centralnym! [BĘDZIE RELACJA LIVE]
Następny artykułSkusiła go niska cena. Zamówiony telefon nie dotarł, pieniądze przepadły