Strona główna 112 Jechali ponad 100 km/h ulicą Esperantystów

Jechali ponad 100 km/h ulicą Esperantystów

0

Kolejni kierowcy wpadli podczas ręcznego pomiaru prędkości, przeprowadzonego przez policjantów na ul. Esperantystów w Świdnicy. Dwupasmowy odcinek krajowej 35 zachęca do wciśnięcia pedału gazu, ale warto pamiętać, że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W Świdnicy jest tylko jedna ulica, gdzie można pojechać szybciej – to ul. Przemysłowa z ograniczeniem prędkości do 70 km/h.

– 6 kwietnia 2023 roku w Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Około godziny 22.30 mundurowi zatrzymali 24-letniego kierującego samochodem osobowym marki Seat, który jechał z prędkością 103 km/h. Sprawca tego poważnego wykroczenia drogowego przekroczył prędkość, aż o 53 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– 20 minut później w tym samym miejscu policji zatrzymali 30-latkę, który kierując samochodem osobowym marki BMW pędziła z prędkością 104 km/h . Sprawczyni tego wykroczenia drogowego przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Ona również została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł o 13 punktów karnych – mówi funkcjonariuszka. Dwoje kierujących straciło także uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

/opr. red./

Poprzedni artykułZabierz głos w sprawie przyszłości Świdnicy. Ruszyły konsultacje
Następny artykułOszukana „na kryptowaluty”. Kobieta straciła swoje oszczędności