Strona główna Sport Piłka nożna Dwucyfrówka Granitu

Dwucyfrówka Granitu

0

Czwarte zwycięstwo w piątym rozegranym ostatnio boju powędrowało na konto świetnie spisujących się ostatnio piłkarzy Granitu Roztoka walczących o punkty na boiskach grupy zachodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi. Podopieczni Kamila Ordy rozbili w pył Spartę Grębocice. Spotkanie innej naszej drużyny z tej grupy – AKS-u Strzegom zostało przełożone.

Granit Roztoka wciąż liczy się w walce o utrzymanie, a ostatnimi występami jest coraz bliżej bezpiecznej strefy. Warto zaznaczyć, że nasza ekipa nie przegrała od pięciu spotkań, wygrywając aż cztery z nich. Tym razem o sile Granitu przekonała się „czerwona latarnia ligi”, czyli drużyna Sparty Grębocice, która wyjechała z Roztoki z dwucyfrowym dorobkiem straconych goli. Początek pojedynku nie zwiastował pogromu. Strzelanie rozpoczęło się późno, bo dopiero w 38. minucie, kiedy to do sieci trafił Seweryn Suchecki. Dwie minuty później wynik na 2:0 podwyższył Przemysław Grosiak i do przerwy było 2:0 dla miejscowych. Po kwadransie gry drugiej połowy roztoczanie prowadzili już różnicą czterech goli, kiedy to receptę na bramkarz przeciwników znaleźli Jakub Smutek i ponownie Seweryn Suchecki. Prawdziwa „rzeź niewiniątek” wydarzyła się w ostatnich 15 minutach gry. Granit zdobył jeszcze sześć goli, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Marcin Bałut, Seweryn Suchecki (4 trafienia w całym meczu), Grzegorz Mieliwodzki i Damian Danaj. Wynik spotkania na 10:1 ustalili przeciwnicy za sprawą Mariusza Smolińskiego. Podopieczni trenera Kamila Ordy dopisali do swojego dorobku kolejną pełną pulę punktów i są coraz bliżej bezpiecznej strefy. Zespół plasuje się na dziewiątej lokacie z trzema „oczkami” straty do siódmego Apisu Jędrzychowice. W najbliższy weekend poprzeczka powędruje wysoko. Granit zagra na wyjeździe z czwartymi w stawce Łużycami Lubań.

W weekend swój bój o punkty miał rozgrywać także AKS Strzegom. Podopieczni Wiesława Urycza mieli gościć na stadionie Sokoła Jerzmanowa, lecz mecz ze względu na fatalny stan murawy został przełożony na 26 kwietnia. W sobotę, 22 kwietnia strzegomianie zagrają na własnym terenie z trzecią Prochowiczanką Prochowice.

Granit Roztoka – Sparta Grębocice 10:1 (2:0)

Granit: Kretkowski, Kulasa (73′ Mieliwodzki), Kruczek, Grzęda, Pospiszyl (78′ Nadybał), Trzeciak, Strzyżewski (67′ Piec), Danaj (83′ Koładyński), Suchecki, Smutek (67′ Jędryka), Grosiak (73′ Bałut).