Strona główna Sport Piłka ręczna Wykonali pierwszy krok…

Wykonali pierwszy krok…

0

W pierwszym meczu barażowym o awans do rozgrywek centralnych młodzicy ŚKPR-u I Świdnica wygrali w czwartek, 2 marca w Dzierżoniowie z Żagwią 28:20 (13:11). Rewanż za dwa dni, w sobotę o godzinie 15.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz w Świdnicy.

Nasz zespół zdobył srebrne medale Dolnośląskiej Ligi Młodzików, ale bezpośredni awans do Mistrzostw Polski zapewnił sobie tylko mistrz – Siódemka Miedź Legnica. O drugie miejsce dla naszego regionu rywalizowały zespoły mające w swoich składach uczniów Szkół Mistrzostwa Sportowego. Gospodarze mogli więc skorzystać z Michała Kozłowskiego, a ŚKPR zasilił Dawid Czerwiński. Tak, jak w dwóch meczach ligowych, także i w pierwszym barażu górą byli świdniczanie, ale gospodarze mocno się postawili. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Na moment odskoczyli nawet na dwie bramki (4:2). W 11. minucie Maksymilian Ruszaj wyprowadził wynik na 6:5 dla ŚKPR-u i świdniczanie nie oddali prowadzenia już do samego końca. – Duże emocje, zespoły grały falami. Dla mnie w tym momencie najważniejszy jest wynik – stwierdził po meczu trener Krzysztof Terebun. Do sobotniego rewanżu we własnej hali ŚKPR przystąpi ze sporą zaliczką, ale trzeba zachować czujność i pełną koncentrację!

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica 20:28 (11:13)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 8, D. Błaszczyk 5, Mitek 3, Bagiński 3, Marek 2, Ruszaj 2, Choiński 2, Czapla 2, Czerwiński 1, Zisiadis, Szczygieł.

Poprzedni artykułHandlarze narkotyków staną przed sądem. Działającą na terenie kraju grupą przestępczą kierował świdniczanin [FOTO/VIDEO]
Następny artykułW Świdnicy rozpoczęła się walka o medale mistrzostw Polski [FOTO]