Strona główna Sport Piłka ręczna Wygrali dwumecz i ruszają w Polskę!

Wygrali dwumecz i ruszają w Polskę!

0

Po wygranej 28:20 w Dzierżoniowie, młodzicy ŚKPR-u I Świdnica także w sobotnim rewanżu pokonali Żagiew Dzierżoniów 32:25 (15:12) i zapewnili sobie awans do 1/16 finału Pucharu ZPRP. Tym samym podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna są już wśród najlepszych 32 drużyn w kraju!

Zmagania na Dolnym Śląsku młody ŚKPR zakończył ze znakomitym bilansem 19 zwycięstw w 20 meczach. Jedyna porażka przydarzyła się w jednym z dwóch starć z Siódemką Miedzią Legnica, która wywalczyła mistrzostwo regionu. O drugie miejsce premiowane grą w rozgrywkach centralnych rozegrane zostały baraże z udziałem zespołów mających w swoich składach uczniów Szkół Mistrzostwa Sportowego. To dlatego doszło do dwumeczu z Żagwią. Podobnie jak w czwartek, także w sobotę, 4 marca Żagiew dość wysoko zawiesiła poprzeczkę. I chociaż ostatecznie świdniczanie okazali się lepsi łącznie o 15 trafień, to oba spotkania były bardziej zacięte niż pojedynki w fazie zasadniczej. Wówczas ŚKPR pokonał Żagiew 28:18 i 34:11.

Sobotni mecz rozstrzygnął się w ostatnich 10 minutach. Jeszcze w 40. minucie było 23:22 dla ŚKPR-u. 1/16 finału Pucharu ZPRP zaplanowana została od 31 marca do 2 kwietnia. Odbędzie się osiem turniejów, z których do dalszych gier awansują po dwie najlepsze drużyny. Gospodarzy turniejów wyłoni losowanie wśród szesnastki mistrzów wojewódzkich.

ŚKPR Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 32:25 (15:12)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 11, Czerwiński 7, Mitek 5, Bagiński 3, Marek 3, Choiński 1, Czapla 1, Ruszaj 1, D. Błaszczyk, Szczygieł

Poprzedni artykułEmocje do samego końca, gospodarze obronili tytuł mistrzowski! [FOTO/VIDEO]