Strona główna Sport Inne W Żarowie też powalczą o miano Rowerowej Stolicy Polski

W Żarowie też powalczą o miano Rowerowej Stolicy Polski

0

Gmina Żarów przyłączyła się do ogólnopolskiej rywalizacji miast i gminy Żarów o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pierwszego dnia wiosny wystartowała rozgrzewka, która potrwa dwa miesiące, do 21 maja, a główny wyścig odbędzie się w czerwcu.

Poprzez udział w projekcie zachęcamy mieszkańców do korzystania z roweru jako środka transportu oraz promujemy zdrowy tryb życia. Wystarczy pobrać bezpłatnie aplikację Aktywne Miasta i kręcić kilometry dla naszej gminy. Do piątej edycji ogólnopolskiej rowerowej zabawy zaprasza miasto Bydgoszcz – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Żarowie.

Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 potrwa do 21 maja. Mieszkańcy mogą kręcić kilometry dla gminy Żarów i sprawdzić swoją formę przed czerwcową rywalizacją. 1 czerwca rozpocznie się oficjalna rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Jak zapewniają organizatorzy, w rywalizacji może wziąć udział każdy. Bez względu na to, czy na rowerową wyprawę wybiera się rekreacyjnie raz w tygodniu, czy też codziennie pokonuje większy dystans np. dojeżdżając do szkoły czy pracy.

Nasza gmina po raz pierwszy przyłącza się do rywalizacji, której głównym celem jest aktywizacja mieszkańców w każdym wieku. Zachęcamy do udziału w akcji Rowerowa Stolica Polski i do włączenia się w sportową rywalizację. Rower to nie tylko świetny środek na spędzanie wolnego czasu, ale też świetny środek transportu. Zachęcamy Państwa do tego, by częściej pozostawić samochód na parkingu, zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia. A przecież nic nie mobilizuje do działania bardziej niż zdrowa, sportowa rywalizacja – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Co zrobić, aby dołączyć do rywalizacji rowerowej i kręcić kilometry dla gminy Żarów?

● Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu

● Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 dla gmin

● Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz gminę Żarów, dla której będziesz kręcić kilometry.

● W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

● Przed każdą rowerową podróżą włącz aplikację, która zmierzy pokonany przez Ciebie dystans.

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Link do aplikacji dla systemu Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna

Link do aplikacji dla systemu IOS:

https://apps.apple.com/pl/app/rowerowa-stolica-polski/id1317715080?l=pl&fbclid=IwAR2RaMg-pEE6JIDB9S4HN16MP2VOgHPye90CzSOGbog14B_Jm82PxGFHU9o

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

/UM Żarów/

Poprzedni artykułWspierają w chorobie szkolną psycholożkę. Kiermasz w świdnickiej „szóstce”
Następny artykułZnamy najlepszych z najlepszych pływaków z terenu Gminy Świdnica [FOTO]