Strona główna Sport Inne Udane ostatki w Świdnicy

Udane ostatki w Świdnicy

0

Koszykarze Domino Polonii Świdnica rozegrali przedostatni mecz sezonu 2022/2023 w rozgrywkach III ligi, ale ostatni w roli gospodarzy. Biało-zieloni w niedzielę, 5 marca podejmowali w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno zespół SKM Zastal Zielona Góra, nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto tego dnia był lepszy.

Świdniczanie dowodzeni przez trenera Pawła Domaradzkiego wygrali wszystkie kwarty, a już w pierwszej udowodnili przyjezdnym, że ich celem jest pełna pula punktów. Finalnie po 10 minutach gry na tablicy wyników było 29:20 dla naszych zawodników. W drugiej odsłonie dołożyliśmy do swojej przewagi trzy „oczka”, a w trzeciej dziewięć i przed ostatnią ćwiartką prowadziliśmy różnicą 21 punktów. Mimo pewnego prowadzenia i korekt w składzie, gospodarze cały czas utrzymywali wysokie tempo gry, wygrali czwartą kwartę 21:19, a całe spotkanie 98:75.

Cieszy fakt, że na liście punktujących graczy znalazło się aż dziewięć nazwisk, a wiemy, że w tym sezonie bywało z tym różnie. Najlepszym strzelcem w naszych szeregach był Tomasz Kosmala (26), dzielnie wspierali go także zdobywcy dwucyfrowego wyniku przy liczbie uzyskanych punktów – Kacper Hałdaś (18), Mateusz Soboń (12), Andrzej Słobodzian (11) i Damian Sieńko (11). Po tej wygranej świdniczanie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli w stawce 10 zespołów. W sobotę, 11 marca zagramy na wyjeździe z zamykającą tabelę ekipą Lubań Towers. Będzie to nasz ostatni bój III ligowych rozgrywek w sezonie 2022/2023.

Domino Polonia Świdnica – SKM Zastal Zielona Góra 98:75 (29:20, 20:17, 28:19, 21:19)

Polonia: Kosmala (26), Hałdaś (18). Soboń (12), Słobodzian (11), Sieńko (11), Cisek (6), Ozga (6), Poradzisz (6), Kaczmarczyk (2), Rejek, Liuras.