Strona główna Wydarzenia Żarów Trwa rewitalizacja stawu miejskiego

Trwa rewitalizacja stawu miejskiego [FOTO]

0

– Za nami kolejny etap prac, które realizujemy nad stawem miejskim w Żarowie. Rewitalizacja tego terenu rozpoczęła się w minionym roku, a sam zakres inwestycji jest bardzo szeroki. W tej chwili wykonywane są tam prace ziemne, trwa także budowa chodnika oraz instalacja nowego oświetlenia – informuje Magdalena Pawlik z UM w Żarowie. Równolegle rewitalizowany jest park miejski, a cała inwestycja będzie kosztowała ponad 5 milionów złotych.

– Nad stawem miejskim w Żarowie prowadzimy obecnie prace ziemne, które uzależnione są od warunków atmosferycznych. W trakcie jest budowa chodnika oraz instalacja nowych lamp oświetleniowych wzdłuż ul. Wyspiańskiego. W najbliższym czasie kontynuowane będą prace związane z kształtowaniem skarp stawu, przygotowaniem stanowisk dla wędkarzy oraz budową deptaka wraz z oświetleniem wzdłuż linii brzegowej. W późniejszym terminie wykonany zostanie pomost pływający, na stawie zamontowana zostanie fontanna pływająca, miejsca do wypoczynku z leżakami. Ponadto, zagospodarowana zostanie zieleń w formie nasadzeń, zarówno niskich krzewów, jak również drzew, które nie tylko nadadzą uroku temu miejscu, ale również zagwarantują latem cień, aby teren nad stawem miejskim był miejscem odpoczynku dla nas wszystkich – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

– W ramach prac, które zrealizowane zostaną nad stawem miejskim w Żarowie wyremontujemy  i przebudujemy ciągi komunikacyjne, zamontujemy nowe ławki, kosze, tablice informacyjne, leżaki, stoliki do gry w szachy, wykonamy także pomost oraz zainstalujemy pływającą fontannę. Przy stawie zainstalowany zostanie monitoring. W tym miejscu także mocno się zazieleni, bowiem posadzimy nowe drzewa i liczne nasadzenia zieleni. Sam teren wokół stawu zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby jak najlepiej służył mieszkańcom do rekreacji i wypoczynku – wylicza rzeczniczka żarowskiego magistratu.

Wartość inwestycji łącznie z rewitalizacją Parku Miejskiego w Żarowie wynosi 5.261.053,10 złotych, z czego 4.500.000 złotych to dofinansowanie, które gmina Żarów pozyskała z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład. Wykonawcy na zrealizowanie zadań mają czas do końca tego roku.

/inf. UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułTragiczny wypadek pod Strzegomiem. 20-latek zginął na miejscu
Następny artykułPlanujesz kurs na prawo jazdy? Sprawdź, jak radzili sobie kursanci z poszczególnych szkół nauki