Strona główna Wydarzenia Świdnica Przeszli w Miejskiej Drodze Krzyżowej

Przeszli w Miejskiej Drodze Krzyżowej [FOTO]

0

Od kościoła pw. św. Andrzeja Boboli do świdnickiej katedry wierni Kościoła katolickiego w Świdnicy przeszli w Miejskiej Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo było jednym z elementów wydarzeń religijnych zaplanowanych na całym Dolnym Śląsku, związanych z 18. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II.

– Diecezja świdnicka włącza się w zaplanowaną na 31 III – 2 IV inicjatywę „Dolny Śląsk ze św. Janem Pawłem II”, w której uczestniczą także: archidiecezja wrocławska, diecezja legnicka, eparchia wrocławsko-koszalińska. We wszystkich dolnośląskich diecezjach odbędą się z racji 18. rocznicy przejścia do wieczności św. Jana Pawła II okolicznościowe nabożeństwa, wydarzenia kulturalne itp. – informuje świdnicka kuria.

W Świdnicy oprócz drogi krzyżowej, podczas której przypominane były fragmenty nauczania papieża Polaka, zaplanowano na niedzielę 2 kwietnia mszę św. „w intencji tych, którzy bronią św. Jana Pawła II”. Po nabożeństwie, które rozpocznie się w katedrze o godz. 18.00, wystąpi chór Tactus sonus, a później wierni przejdą pod pomnik papieża, patronującego Świdnicy od 2012 roku.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPerfekcyjny zespołowy debiut świdniczanina w „Zielonym Piekle” [100 ZDJĘĆ]
Następny artykułDo Świdnicy zawita były lider tabeli [BĘDZIE LIVE]