Strona główna Sport Siatkówka Powtórzyli sukces z zeszłego roku

Powtórzyli sukces z zeszłego roku [FOTO]

0

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy powtórzyli wyczyn z zeszłego roku i wygrali turniej trójek mini siatkówki klas piątych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”.

W zawodach wzięły udział cztery zespoły reprezentujące świdnickie szkoły podstawowe. Impreza zorganizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyła się 21 marca na terenie hali Zawiszów przy SP 1. Zespoły rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów z zasadą gry w pierwszym secie pierwszą trójką zawodników, a w secie drugim kolejnym składem. Chłopcy z SP 6 najpierw po w miarę wyrównanym meczu pokonali drużynę SP 8, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w zawodach. W drugim spotkaniu zawodnicy „szóstki” już łatwiej wygrali z gospodarzami – uczniami SP 1. Najwięcej emocji przysporzył drugi set ostatniego meczu SP 6 z SP 4. Drugi skład „czwórki” mógł w tym secie doprowadzić do tie-break’a mając dwie piłki setowe. Po zaciętej walce w końcówce, na przewagi dopiero wynikiem 31:29 zawodnicy SP 6 wygrali swój trzeci mecz, zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla uczestników pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Dawid Marszałek (SP 1), Mateusz Klag (SP 4), Hubert Głogiewicz (SP 6), Olaf Dziewiczkiewicz (SP 8 ).