Strona główna Wydarzenia Świdnica Ponad 720 tysięcy złotych dla świdnickich seniorów

Ponad 720 tysięcy złotych dla świdnickich seniorów

0

Warsztaty, gry i zabawy, ciekawe zajęcia sportowe, imprezy okolicznościowe – to wszystko dostępne jest dla świdnickich seniorów chcących skorzystać z oferty miejskich placówek. Ostatnio otrzymały one ponad 720 tysięcy złotych wsparcia z rządowego programu Senior+.

Celem programu jest zapewnienie wsparcia seniorom, nieaktywnym zawodowo, w wieku powyżej 60 lat, poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

W tym roku w województwie dolnośląskim dotacje przyznano 69 klubom i domom seniora prowadzonym przez samorządy.  Dofinansowanie na bieżące działanie otrzymał Dzienny Dom Senior+ (530 400 zł), Klub Senior+ działający przy ulicy Malinowej (64 800 zł) oraz Klub Senior+ przy ulicy Kozara-Słobódzkiego (129 600 zł).

Świdnicki Klub Senior+ przy Malinowej dysponuje 30 miejscami dla seniorów, Dzienny Dom Senior+ – 130, natomiast Klub Senior+ na Osiedlu Młodych przeznaczony jest dla 60 świdniczan.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułFoodtruckowe powitanie wiosny. Festiwal Smaków Świata rozpoczęty [FOTO/VIDEO]
Następny artykułO punkty ze spadkowiczem z III ligi [RELACJA LIVE]